Інтерфакс-Україна
19:30 15.11.2024

Енергокомітет Ради пропонує пом'якшити умови внесення авансу при підключенні генустановок до мереж "Укренерго"

2 хв читати
Енергокомітет Ради пропонує пом'якшити умови внесення авансу при підключенні генустановок до мереж "Укренерго"

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП пропонує відтермінувати внесення плати за отримання технічних умов (ТУ) на приєднання генерувальних установок до мереж НЕК "Укренерго" в розмірі EUR10 за 1 кВт, розбивши їх на два рівноцінних платежі.

Комітет на своєму засіданні вирішив внести правку в ухвалений за основу 21 серпня 2024 року законопроєкт №11392, який запровадив плату в розмірі EUR10 за 1 кВт замовленої потужності за ТУ приєднання нових генерувальних установок до мереж "Укренерго", щоб розв'язати проблему їхнього бронювання без реалізації. Ця плата потім враховується у вартості робіт з приєднання.

"Плата залишається, але протягом трьох місяців після набрання чинності цим законом усі (ті, хто отримав ТУ на приєднання - ЕР) мають привести свої договори у відповідність до нього, ще протягом одного місяця зробити 50% гарантійного внеску і далі протягом шести місяців можна відмовитися від ТУ і повернути свої кошти. Після шести місяців повернути кошти вже не можна, а потрібно протягом 12 місяців внести інші 50%", - пояснив голова енергокомітету Андрій Герус.

За його словами, це допоможе повернути "техумови, що сплять" в "Укренерго", але не перешкоджатиме реалізації проєктів тими інвесторам, хто реально її проводить. Він пояснив, що "техумови, що сплять" заважають розвитку нових проєктів, оскільки позбавляють "Укренерго" можливості пропонувати достатньо потужностей новим інвесторам.

"Ми знайшли компроміс, за яким усі невдоволені, але трохи невдоволені", - додав Герус, зазначивши, що "Укренерго" і національного енергорегулятора НКРЕКП більше влаштовує варіант у законопроєкті, а профільні ВДЕ-асоціації взагалі виступають проти авансу.

Він уточнив, що лише 7% виданих "Укренерго" техумов на приєднання нової потужності доведено до експлуатації, а решта 93% так і залишаються на папері.

За даними "Укренерго", оприлюдненими на засіданні комітету, розрахунки проводилися, виходячи з 15 ГВт потужності, на яку системний оператор видав ТУ.

Присутні на засіданні представники ВДЕ-асоціацій та Американської торговельної палати зі свого боку висловилися за відмову від норми про запровадження авансу, оскільки, на їхню думку, це перешкоджатиме розвитку ВДЕ в Україні.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IFC планує частково покрити ризики ПриватБанку щодо портфелю нових кредитів та гарантій на $100 млн

Кількість виявлених фактів незаконного переправлення наркотичних засобів за 5міс.-2025 зросла в зросла в 1,2 рази - ДМС

Переробні підприємства отримають від держави 127 млн грн грантів за 25 заявками на розвиток та модернізацію

ЄБРР покриє ризики Укрексімбанку на EUR50 млн за новими кредитами для МСП

Переробні підприємства отримають від держави 127 млн грн грантів за 25 заявками на розвиток та модернізацію

Лише 42% потенційних покупців житла знайомі з умовами програми "єОселя" – опитування OLX

Законопроєкт про систему страхування воєнних ризиків не готовий до розгляду навіть у 1-му читанні - Гетманцев

Мінекономіки компенсує 50 агровиробникам загалом 6,8 млн грн вартості української с/г техніки

Сплата туристичного збору подорожуючими в Україні за 5 міс.-2025 зросла на третину

Ощадбанк отримає третій транш EUR75 млн від ЄБРР для кредитування бізнесу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА