Інтерфакс-Україна
10:56 19.11.2024

Польща пропонує запровадити мита в 30-40% на імпорт до ЄС добрив із РФ і Білорусі

1 хв читати
Польща пропонує запровадити мита в 30-40% на імпорт до ЄС добрив із РФ і Білорусі

Польща хоче домогтися введення Євросоюзом загороджувальних мит на імпорт добрив з Росії та Білорусі, заявив міністр державних активів країни Якуб Яворовський в інтерв'ю газеті Rzeczpospolita.

"Росія і Білорусь дестабілізують наші ринки, оскільки поставляють добрива за демпінговими цінами. (...) Цього року імпорт добрив зі сходу зріс удвічі порівняно з попереднім роком. Ми повинні його припинити. Ми не хочемо пропонувати шлях санкцій, тому що він вимагає одностайності (серед усіх членів ЄС - ІФ-У), а ми знаємо, що цього не станеться. Тому ми хочемо піти шляхом митних зборів. Нам здається, що мито в 30-40% має зупинити імпорт зі сходу. Це буде нашою вимогою", - заявив Яворовський.

На його думку, імпорт добрив з Росії та Білорусі, які мають доступ до дешевого газу, завдає шкоди не лише польському виробнику Grupa Azoty, а й європейській хімічній галузі загалом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Інвестконцепція Dragon Capital та Amber Infrastructure перемогла у відборі для Фонду реконструкції України від ЄК

ЄІБ надав Кредобанку портфельну гарантію на EUR6 млн для розширення кредитування ММСБ

"Доньки" МХП поручилися за можливий новий випуск його облігацій на суму до $1 млрд

Rozetka за 9 міс.-2025 заробила дві третини загального виторгу десятки лідерів онлайн-ритейлу – дослідження

РФ сьогодні атакувала 15 об’єктів критичної інфраструктури в Україні

Аналітичні центри пропонують поріг ПДВ для ФОПів у 6 млн грн замість ініційованого урядом 1 млн грн

Ситуація на правому березі Києва погіршилася до рівня лівого берега – CEO YASNO

Необхідно створити енергетичні батальйони для прифронту та забезпечити доплати ремонтним бригадам енергетиків – Шмигаль

Рада не змогла призначити Шмигаля першим віцепрем'єром — міністром енергетики

Торік було введено 762 МВт нової газової генерації, але темп потрібно прискорювати – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА