Інтерфакс-Україна
12:14 19.11.2024

ЄС вимагатиме трансфер технологій від китайських виробників акумуляторів в обмін на субсидії

2 хв читати

Європейський союз виділятиме китайським компаніям гранти на розробку акумуляторів за умови передання ними прав на об'єкти інтелектуальної власності та відкриття заводів у Європі, пише Financial Times із посиланням на двох високопоставлених чиновників ЄС.

Нові умови планують запровадити в грудні, коли почнеться прийом заявок на гранти на EUR1 млрд. Їх можуть поширити і на інші європейські програми субсидування.

Влада Китаю проводить аналогічну політику, вимагає від іноземних компаній ділитися технологічними ноу-хау в обмін на доступ до ринку, зазначає FT.

Європа тим часом хоче захистити свій бізнес від конкурентів з дешевою продукцією. Минулого місяця Єврокомісія затвердила додаткові мита в розмірі до 35% на імпорт китайських електромобілів. ЄК також посилила вимоги для претендентів на "водневі" субсидії, обмеживши частку китайських компонентів електролізних установок для отримання цього газу 25%.

Тим часом обраний президент США Дональд Трамп, за словами близьких до нього джерел, домагатиметься, щоб Євросоюз зробив так само, як і він, і запровадив додаткові обмеження для китайських товарів та інвестицій.

Якщо Трамп введе обіцяні 60%-ві мита на китайські товари, Пекіну, напевно, доведеться переспрямувати їх в інші регіони, наприклад ЄС, який, зі свого боку, спробує обмежити їхній потік, пише газета.

Однак стан економіки Євросоюзу і здатність бізнесу виконати встановлені його законодавством кліматичні цілі без допомоги дешевого імпорту викликають дедалі більше сумнівів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА