Інтерфакс-Україна
17:36 19.11.2024

"Укрнафта" купує 51% мережі АЗС Shell в Україні

3 хв читати
"Укрнафта" купує 51% мережі АЗС Shell в Україні

ПАТ "Укрнафта" уклала угоду з Shell про купівлю 51% ТОВ "Альянс Холдинг" - оператора мережі АЗС Shell в Україні, повідомляється на сайті компанії у вівторок.

"Найближчими днями "Укрнафта", яку визначено переможцем конкурентного процесу, разом із Shell звернеться до Антимонопольного комітету щодо дозволу на концентрацію, що є обов'язковою умовою завершення угоди" - наголошується в пресрелізі.

Після його отримання "Укрнафта" зможе повністю закрити угоду і набути всіх прав та обов'язків акціонера.

Оцінку угоди та активів проводив інвестиційно-банківський радник Rothschild&Co, за правовий бік питання відповідає юридична фірма Sayenko Kharenko, аудитор - KPMG.

Вартість угоди в пресрелізі не розголошується.

"Група "Нафтогаз" не лише адаптувалася до умов війни, а й стає сильнішою. Ми зберігаємо гнучкість і не боїмося ухвалювати рішення, що надають змогу державі заробляти. Прибуток, який отримує "Альянс Холдинг", надходитиме до державного бюджету у вигляді дивідендів", - зазначив глава НАК Олексій Чернишов.

За даними "Укрнафти", ребрендинг усіх АЗК Shell буде проведено протягом року. Умови наявних договорів В2В виконуватимуться в повному обсязі. Також буде збережено персонал компанії - 1550 працівників, які працюють на АЗК і головному офісі.

"Наглядова рада «Укрнафти» погодила рішення, оскільки придбання бізнесу, який протягом 15 років очолювала авторитетна міжнародна група, забезпечить компанії розширення мережі автозаправних станцій і частки ринку, що відповідає стратегії розвитку компанії"», - наголосив СЕО "Укрнафти" Сергій Корецький.

Згідно з пресрелізом, Shell входить до десятки кращих мереж за обсягами продажу в Україні, маючи в своєму розпорядженні 118 працюючих автозаправних комплексів. Мережа є №9 за реалізацією пального за результатами дев'яти місяців 2024 року та №7 за кількістю АЗК, розташованих переважно в сприятливих зонах з інтенсивним трафіком.

Зі 118 активних АЗК Shell у 20 областях України 34 розташовані в столичному регіоні, 11 - в Одеському, 10 - у Львівському, 32 - в інших обласних центрах, 31 - на автомагістралях.

Як повідомлялося, спільне підприємство Shell і російської групи "Альянс" Муси Бажаєва з управління мережею АЗС на території України розпочало роботу в серпні 2007 року. Shell у СП належала частка в 51%, "Альянсу" - 49%. Альянс передав у СП близько 150 АЗС, а Shell внесла грошові кошти, ліцензії та бренд.

У 2014 році стало відомо, що підсанкційний російський бізнесмен Едуард Худайнатов викупив у Бажаєва його нафтові активи. У червні 2022 року він потрапив під санкції Європейського Союзу, а в жовтні 2022 року - під санкції України.

Мін'юст України в жовтні 2023 року подав до Вищого антикорупційного суду України позов про стягнення в дохід держави активів Худайнатова.

У результаті судових розглядів 49% "Альянс Холдинг" було стягнуто в дохід держави. У квітні 2024 року ця частка відійшла Фонду Держмайна (ФДМ) України.

У листопаді 2024 року Overseas Investments, що входить до групи енергетичних і нафтохімічних компаній Shell, на виконання рішення Апеляційної палати ВАКС зареєструвала за собою 51% у статутному капіталі "Альянс Холдинг".

"Укрнафта" - найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС. У березні 2024 року компанія вступила в управління активами Glusco і загалом оперує 545 АЗК - 460 власних і 85 в управлінні.

Компанія реалізує комплексну програму відновлення діяльності та оновлення формату автозаправних станцій своєї мережі. З лютого 2023 року випускає власні паливні талони та картки "NAFTAКартка", що реалізуються юридичним і фізичним особам через ТОВ "Укрнафта-Постач".

Найбільшим акціонером "Укрнафти" є НАК "Нафтогаз України" з часткою 50%+1 акція. У листопаді 2022 р. ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, яка належала приватним власникам і якою наразі управляє Міноборони.

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА