Інтерфакс-Україна
11:07 21.11.2024

Україні варто зосередитися на підвищенні продуктивності праці та зміцнити економічні інститути - директор СБ

2 хв читати
Україні варто зосередитися на підвищенні продуктивності праці та зміцнити економічні інститути - директор СБ

Україні необхідно зосередитися на підвищенні продуктивності праці, що має стати ключовим фактором зростання, вважає директорка Світового банку з питань операційної діяльності Анна Б'єрде.

"Ми вважаємо, що підвищення продуктивності праці стане ключовим фактором зростання в майбутньому, оскільки це сприятиме підвищенню конкурентоспроможності України", - сказала вона на конференції "Матриця реформ: Основи посилення економічного зростання для вступу в ЄС" у Києві в четвер, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

Б'єрде наголосила, що уряду необхідно приділяти багато уваги новим джерелам зростання, як зробити так, щоб економіка й надалі зростала, тому що економіка, яка зростає, створює робочі місця.

На її думку, Україні необхідно отримувати вигоди з економічних зрушень і перетворень, зміни економічної географії.

"Сектори, які будуть найбільш важливими в майбутньому, потенційно сильно відрізнятимуться від тих, які були дуже актуальними в останні кілька десятиліть. І відрізнятимуться навички. І цілком може виникнути відчуття тертя між старим і новим, коли Україна почне осмислювати ці чинники, що сприятимуть зростанню в майбутньому. Може виникнути невідповідність навичок, а також те, що ми називаємо неефективним розподілом капіталу. Питання в тому, чи спрямовується капітал туди, де він здебільшого окуповуватиметься, чи ні?", - наголосила директорка СБ.

За її словами, Україна може отримати значні переваги від інтеграції в ЄС, доступ до ринку ЄС матиме ключове значення для залучення довгострокових інвестицій у країну.

"Уже сьогодні Україна може почати думати про впровадження в бізнес тут, в Україні, концепції глобального ланцюжка створення вартості. Тому, що доступ до глобальних ланцюжків створення вартості та участь у них матимуть ключове значення для України в майбутньому", - зазначила Б'єрде.

Вона також наголосила на необхідності зміцнення економічних інститутів на цьому шляху.

"Йдеться не тільки про підвищення підзвітності та прозорості, а й про заохочення заслуг. А це значною мірою пов'язано з тим, як змінюється ваша робоча сила і ваш людський капітал з плином часу. І ми у Світовому банку й донині вважаємо, що найбільшою проблемою для країн, які переходять від статусу країни із середнім рівнем доходу до статусу країни з рівнем доходу, вищим за середній, є розрив в інституційному потенціалі, особливо в економічних інституціях", - зазначила директорка СБ.

За її словами, необхідно приділити особливу увагу прагненню України до інновацій, цифровізації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

Кабмін прогнозує прискорення зростання ВВП України до 4,5% у 2026 р. та 5% у 2027 р. - Бюджетна декларація

ПриватБанк продасть "безнадійні" кредити на суму 5,2 млрд грн через СЕТАМ

Законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2025 на 449 млрд грн зареєстрований в Раді

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА