Інтерфакс-Україна
18:11 25.11.2024

ДТЕК розраховує на співпрацю з ЄБРР - енергохолдинг

2 хв читати

ДТЕК не є монополістом, згідно з українським або європейським законодавством, і розраховує на співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в енергохолдингу.

"Компанія сподівається, що ЄБРР також максимально долучиться до відновлення української енергетики, і ДТЕК готовий працювати з банком для того, щоб видобути в боротьбі мир і світло для України", - прокоментували у пресслужбі заяву президента ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Раніше італійське видання Corriere della Sera з посиланням на Рено-Бассо повідомило про неготовність ЄБРР кредитувати структури Ріната Ахметова, оскільки він є олігархом, що завдасть шкоди перспективам України, яка рухається до ЄС, у довгостроковій перспективі, і хотів би зміни структури його фінансово-промислової групи, щоб після завершення війни ослабла роль олігархів не була відновлена.

"Після ухвалення закону про олігархів, погоджених Європейською комісією, акціонер компанії категорично не є олігархом. ДТЕК разом із усіма українськими енергетиками пройшов дві жахливі воєнні зими. Ми вклали $1,2 млрд власних коштів на відновлення енергетичної інфраструктури, яка була мішенню близько 200 ракетних і дронових атак Росії" - зазначили в енергохолдингу.

У ньому уточнили, що його фахівці повернули світло в домівки майже 16 млн українців, серед яких - військові, діти, вчителі та лікарі, і роблять усе можливе, щоб пройти третю складну зиму в умовах російської військової агресії проти України.

Крім того, під час повномасштабної війни ДТЕК побудував об'єкт "зеленої" енергетики - Тилігульську ВЕС із загальною інвестицією понад EUR200 млн і загалом вклав у "зелену" енергетику EUR1,4 млрд.

"Це наш внесок у членство України в Європейському Союзі та продовження кропіткої роботи з інтеграції енергосистеми України в систему ЄС, яку ми ведемо вже два десятиліття. Ми вдячні нашим західним партнерам за допомогу та співробітництво, показовим прикладом якого є рішення ЄС та уряду США надати компанії EUR107 млн", - наголошується в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Станом на грудень енергетики відновили половину з пошкоджених РФ за осінь 8 ГВт генерації, атаки тривають – очільник Міненерго

Понад 40 тис. га українських земель були забезпечені поливом у зрошувальному сезоні-2025

Парламентські ініціативи щодо нікотинових паучів вже наступного року коштуватимуть бюджету понад 1 мільярд гривень

Будівельний ринок у 2026р. чекають трансформація з появою нових системних гравців та збільшення конкуренції - думка

Бізнес-омбудсменом замість експосла Канади Ващука стане експосол Німеччини Фельдгузен

Фінансування Плану гуманітарного реагування для України у 2025р. впало до 51,8% за скорочення плану на 15% – ООН

Оновлена стратегія управління держборгом України зберігає фокус на залученні роздрібних інвесторів

НБУ підвищив порогове значення заборгованості для даних з кредитреєстру до 86,47 тис. грн

Держбанк організував з 5 банками консорціумний кредит на 21,5 млрд грн для підприємства ОПК під держгарантію

"Укрнафта" завершила ребрединг колишніх АЗК Shell

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА