Інтерфакс-Україна
15:02 28.11.2024

Мінвідновлення продовжить працювати з фокусом на регіональну політику

2 хв читати

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) продовжить роботу із фокусом на регіональну політику, а не на інфраструктуру, заявила заступниця голови комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко.

"...це міністерство надалі оперуватиме в такому великому масштабі з фокусом більше на регіональну політику, ніж на інфраструктуру", - повідомила Клименко на Інфраструктурному дні, організованому Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА).

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач, який також був присутнім на заході ЄБА, зазначив, що питання подальшого функціонування відомства залежатиме від подальших рішень Верховної Ради.

"Я думаю, що питання не дуже до мене, більше до пані Юлії (заступниця голови комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко, - ІФ-У). Тут якраз парламент ініціював деякі зміни із конкретними пропозиціями щодо поділу міністерства", - сказав Деркач.

Він наголосив, що розпочата робота міністерства не зупинялася і залишається "стратегічно спланованою".

За словами Клименко, після звільнення з посади віцепрем'єра з відновлення - міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, комітет спрямував до Кабміну рекомендацію щодо розділення міністерства на два напрями: регіональної політики та інфраструктури.

"Я вам поясню логіку. Перше, коли ви об'єднуєте два міністерства (інфраструктури та регіональної політики - ІФ-У), там у середині апріорі конфлікт інтересів, тому що іноді потрібно на національному рівні... може блокуватися регіональними або елітами, або регіональними інтересами", - сказала Клименко.

Вона навела як приклад ініціативу зменшення земельного податку під об'єктами «Укрзалізниці», яку лобіює компанія, в той час, як територіальні громади, зокрема, ті, в яких за рахунок цих надходжень формуються 85% бюджету, її не підтримують.

"І мені цікаво, як один міністр, який відповідає і за регіональні громади, і за політику, і за транспорт, може ухвалити рішення. У нього має бути дисонанс. І таких питань багато", - вказала Клименко.

Вона наголосила, що Мінвідновлення не повинно мати всередині конфлікту між ухваленням рішень для національного та регіонального масштабу, а також у його складі мають бути фахівці в питаннях транспорту та інфраструктури.

За даними Інфраструктурного індексу, підготовленого ЄБА, ідею розділення Мінвідновлення та створення окремого профільного Центру обробки викликів підтримують 75% опитаних, не підтримують - 25%. Тривала відсутність профільного міністра та його ключових заступників не мала жодного впливу на транспортну галузь, вважають 55% опитаних, мала помірний негативний вплив - 30%, мала відчутний негативний вплив - 15%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА