17:42 02.12.2024

Провідні фармкомпанії заявляють про готовність до безперебійної роботи в умовах блекаутів

2 хв читати
Провідні фармкомпанії заявляють про готовність до безперебійної роботи в умовах блекаутів

Провідні фармвиробники України запевнили, що готові до безперебійної роботи в умовах блекаутів.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" регіональний директор фармкомпанії Acino Євген Заїка, компанія від початку війни має дизель-генератори, що забезпечують 100-відсоткову безперебійну роботу заводу, а 2024 року встановила сонячну електростанцію і додаткові стабілізатори напруги та джерела безперебійного живлення.

"Диверсифікація джерел електроенергії надає нам змогу щоденно виробляти високоякісні ліки та дієтичні добавки за такими напрямами, як неврологія та психіатрія, кардіологія, гастроентерологія тощо. Ми не перший рік живемо в умовах відключень, тому давно підкоригували плани і зробили запасні варіанти, які використовуємо в різних ситуаціях", - сказав він.

Заїка уточнив, що за дев'ять років роботи в завод було інвестовано близько $40 млн, що надає змогу підприємству працювати безперебійно, з дотриманням усіх українських та європейських норм і стандартів, зокрема EU і UA GMP.

Своєю чергою, у PR-відділі фармкомпанії «Фармак» повідомили, що загалом вкладення в енергетичну автономію виробництва становили 326,6 млн грн, а 2024 року для забезпечення підприємства електроенергією Farmak встановив когенераційні установки, інвестиції в цей проєкт становили 125 млн грн.

Виробництво компанії забезпечене електроенергією на 100% і оснащене 14 генераторами, двома когенераційними установками потужністю 1,5 МВт кожна, пунктами зберігання палива, трансформаторними підстанціями, джерелами безперебійного живлення, паровою модульною котельнею та іншим обладнанням, необхідним для забезпечення енергонезалежності.

Склади готової продукції забезпечені електроенергією завдяки генераторам. Дотримання холодового ланцюга забезпечується за рахунок холодильних установок, якими обладнані всі автомобілі.

Водночас у компанії наголосили, що "постійні відключення, з якими стикається Farmak, звісно ж, вплинули на виробництво негативно, незважаючи на те, що ми виробляємо соціально важливий продукт".

"Жодних винятків для нас не передбачено - ми, як і інші підприємства, залишаємося знеструмленими і змушені закуповувати імпортну електроенергію. Ми також закриваємо потребу в електроенергії власними силами. Слід враховувати, що звичайна, імпортна або згенерована автономна електроенергія впливає на собівартість продукції, що в довгостроковій перспективі вплине на споживачів", - наголосили в компанії.

Зі свого боку, у фармкомпанії "Дарниця", яка є лідером фармринку України в натуральному вираженні, заявили, що, "незважаючи на відключення, вона забезпечує автономне постачання електроенергії життєво важливих процесів компанії".

Не уточнюючи деталей, операційний директор компанії Євген Черкас зазначив, що в автономному режимі за будь-яких умов електроенергію постачають на склади, у приміщення для зберігання сировини та готової продукції, у відділ контролю якості, також електроенергією забезпечуються системи підготовки води та котельня.

Він зазначив, що фармкопанія розробила "кілька сценаріїв дій під різні ситуації, щоб наша робота не зупинялася за жодних умов".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Україні бум індустріальних парків, особливо в західних і центральних регіонах - Телюпа

Україна за 2024 р. збільшила ввезення вантажних авто у валюті на 30%

Тоннаж товарообігу морем з Україною зріс у 2024 р. на 28,2%, а сушею скоротився на 8,1%

Канада готує мита у відповідь на американський імпорт після погроз Трампа

Мінекономіки планує поступове погашення боргу перед банками за програмою "5-7-9"

Фонд Пінчука презентує проєкт "Твоя країна понад усе - Перемагай з нами" в Давосі на полях ВЕФ 2025 р.

Україна в рамках Grain from Ukraine відправила соняшникову олію в Мозамбік

Нацкешбек може бути оптимізовано під пріоритетні для імпортозаміщення категорії товарів

"Національний кешбек" вплинув на попит і динаміку продажів українських товарів - заступник міністра економіки Телюпа

Мінекономіки у 2025 р. планує надати кредити в рамках програми "єОселя" 10 тис. сімей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА