21:21 03.12.2024

Україна готується до впровадження форвардних аукціонів на імпорт е/е з країнами ЄС

2 хв читати
Україна готується до впровадження форвардних аукціонів на імпорт е/е з країнами ЄС

Україна продовжує роботу із впровадження довгострокових (форвардних) аукціонів на імпорт електричної енергії з енергетичними партнерами Європейського Союзу, повідомила Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

"Наразі ключовою метою є гарантування енергетичної безпеки України шляхом співпраці з європейськими партнерами, запровадження форвардних аукціонів та посилення інтеграції з енергетичними ринками ЄС", - заявив голова регулятора Юрій Власенко, слова якого процитовано на сайті НКРЕКП

Він узяв участь спільно з членом комісії Русланом Слободяном і заступником міністра енергетики України Романом Андараком в онлайн-зустрічі з питань запровадження довгострокових аукціонів з розподілу пропускної спроможності між Україною та країнами ЄС, організованій Секретаріатом Енергетичного співтовариства наприкінці минулого тижня. До зустрічі також долучилися представники регуляторів та операторів систем передачі Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, а також міжнародні організації ENTSO-E та Спільний Аукціонний Офіс (JAO).

"На зустрічі було обговорено перспективи впровадження форвардних аукціонів як ефективного інструменту для довгострокового планування імпорту електроенергії, особливо в умовах осінньо-зимового періоду", - поінформував регулятор.

Учасники також висловили підтримку спільних зусиль із розробки необхідних регуляторних і технічних рішень для прискорення інтеграції енергетичних ринків.

"Очікується, що ці кроки сприятимуть зміцненню енергетичної стабільності України та її партнерів, а також допоможуть забезпечити стабільне енергопостачання навіть в умовах викликів, пов'язаних із агресією проти України", - наголосили в НКРЕКП.

Як повідомлялося з посиланням на ТОВ "Д.Трейдінг", Україна в листопаді 2024 року знизила загальний імпорт електроенергії на 9% порівняно з жовтнем - до 165 млн кВт*год.

Своєю чергою, у жовтні імпорт е/е знизився на 58% порівняно з вереснем і став найнижчим показником з березня 2024 року.

Україна та ЄС домовилися про збільшення максимальної потужності імпорту електроенергії з країн ЄС з 1 грудня 2024 року з 1,7 до 2,1 ГВт.

Україна також додатково має можливість на гарантовані 250 МВт потужності перетоків з ЄС у режимі аварійної допомоги.

Зі свого боку європейські оператори системи передачі з березня 2025 року матимуть змогу щомісяця переглядати ліміт пропускної спроможності для комерційного обміну електроенергією між ЄС, Україною та Молдовою.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Литва вирішила пом'якшити обмеження на експорт товарів подвійного призначення авіатранспортом

Україна працює над залученням ШІ для пошуку вакансій, щоб сприяти більшій зайнятості населення

Держпродспоживслужба звернеться до Ради щодо врегулювання обігу та вмісту нікотину у паучах - Ткачук

ДТЕК залучив EUR370 млн кредитів за підтримки Експортно-кредитного агентства Данії на фінансування Тилігульської ВЕС

Європа має бути готова до підвищення американських мит - Лагард

Виробництво пива в Україні у 2024 р. зросло на 4,8%

Perfect Group розпочав будівництво апарт-готелю в Буковелі

Кабмін сформував наглядову раду ДК "Ліси України"

ЄБРР готовий фінансувати розмінування агроземель України

Мінекономіки додало понад 100 нових найменувань до переліку сільгосптехніки вітчизняного виробництва з компенсацію 25% вартості

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА