Інтерфакс-Україна
12:21 04.12.2024

Рада ухвалила закон про стартапи в "Дія.City" з поправкою про перенесення підвищення податків із 1 січня 2025 р.

3 хв читати
Рада ухвалила закон про стартапи в "Дія.City" з поправкою про перенесення підвищення податків із 1 січня 2025 р.

Верховна Рада на засіданні в середу підтримала в другому читанні та в цілому законопроєкт №9319 щодо оподаткування винагород за гіг-контракти резидентів "Дія.City" з правкою про набуття чинності новими податковими нормами (законопроєкт 11416д) для фізосіб-підприємців і юросіб за єдиний податок із 1 січня 2025 року, повідомив член фракції "Голос" Ярослав Железняк.

За його словами, таке рішення підтримали 268 нардепів за необхідного мінімуму 226 голосів.

"Саме в ньому була правка, якою виправляли податковий законопроєкт 11416д і "заднє число", де з 01 жовтня податки переносять на 01 січня 2025 року для ФОПів. Також там правкою знизили ренту для каоліну і ще раз скасували штрафи за неподання звітів за КІКами до кінця війни", - уточнив нардеп.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону на сайті парламенту, метою документа є забезпечення належного функціонування правового режиму "Дія.City" та адаптації його до умов воєнного стану в Україні.

Як пояснив голова парламентського фінкомітету Данило Гетманцев, доопрацьований до другого читання законопроєкт передбачає, зокрема, скасування для е-резидентів зі статусом стартапів норми щодо незастосування пільгової ставки ПДФО 5% та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів "Дія.City", якщо кількість таких осіб у резидента "Дія.City" становить менше ніж дев'ять осіб. Водночас передбачається запобіжник проти зловживань: якщо стартап не виконав критерії до завершення другого року перебування у статусі резидента "Дія.City", потрібно буде доплатити ПДФО та ЄСВ.

Згідно із законопроєктом також передбачено звільнення від оподаткування ПНВК (податку на виведений капітал) благодійної допомоги, наданої резидентами "Дія.City" на користь ЗСУ, скасування актів наданих послуг для гіг-фахівців.

Крім того, згідно з ним запропоновано посилення "антикритеріїв" резидентства "Дія.City" на період дії воєнного стану та післявоєнний період, а також усунуто деякі редакційні неточності профільного закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні".

Як повідомляв раніше Железняк, парламентський фінкомітет розглядав поправки до законопроєкту, згідно з якими пропонували прибрати оподаткування "заднім числом" для ФОП (фізосіб-підприємців), залишити незмінною ставку для е-резидентів, включити у видатки за МПЗ (мінімальним податковим зобов'язанням) підвищений військовий збір, а також оподатковувати доходи 2024 року (оподатковувані за річним періодом) за старою ставкою.

"У правках буде нормально прописано, як нове оподаткування набуває чинності, і тепер виглядає так, що воно запрацює з грудня»" - пояснював наприкінці листопада нардеп.

Згідно з розміщеним Железняком текстом поправок, зокрема, ФОП - платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати військового збору протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої випискою з Електронного реєстру лікарняних, якщо вони тривають 30 і більше календарних днів.

Як повідомлялося, Верховна Рада 10 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11416-д про внесення змін до Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану. Документ передбачає підвищення з 1 жовтня цього року військового збору з 1,5% до 5%, податку на прибуток банків до 50% за 2024 рік, збільшення низки інших податків і зборів. Президент Зеленський підписав його 28 листопада.

"Потягнувши 44 дні, президент підписав історичне підвищення податків №11416-д. Закон набуде чинності після публікації. Тобто опублікують 30 листопада, чинності набуде 1 грудня. А виправимо ми чи ні колізії, це буде відомо лише наступного пленарного тижня", - прокоментував Железняк.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

Зовнішнє фінансування держбюджету за I пів.-2025 зросло на 9% та становило $22 млрд - Мінфін

Голова енергокомітету Ради розраховує на ухвалення закону про обʼєднання ринків е/е України та Європи до жовтня

Правління "Укренерго" планується сформувати до кінця липня, як і вийти на завершення реструктуризації бондів, - Бойко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА