19:10 05.12.2024

Торговельні центри в регіонах відчувають складнощі з переходом на імпортну електроенергію

3 хв читати
Торговельні центри в регіонах відчувають складнощі з переходом на імпортну електроенергію

Імпорт електроенергії для ТРЦ більш оптимальний, ніж використання генераторів, проте в деяких регіонах є проблеми з обленерго, повідомили представники ТРЦ під час RAU Summit-2024 у середу.

Генеральна директорка БФК Gulliver (Київ) Ірина Круппа розповіла, що БФК Gulliver споживає в середньому приблизно 3,5 МВт електроенергії  у зимовий період.

"Крім відключень, є ще й обмеження в Києві для великих об'єктів, у нас це 1,5 МВт на місяць. У будь-якому разі потрібно підключати генератори навіть до цього обсягу, який нам видається. Дуже гарне рішення цієї ситуації - підписання договір на імпортну електроенергію, і ми одні з перших скористалися цією можливістю", - повідомила вона.

За словами Круппи, за жовтень українські тарифи були 7,06 грн, плюс розподіл 92 коп., імпортний тариф - 10,49 грн.

"Ми користуємося змішаним тарифом, нам дозволено споживати 20% української електроенергії та 80% імпортної, середньозважений тариф у БФК Gulliver за жовтень був 8 грн 72 коп. за 1кВт*год, це з ПДВ. Є інформація, що з нового року, можливо і з грудня, буде можливо брати українську електроенергію - 40%, а 60% - імпортну, тоді цей тариф буде зменшуватися", - зазначила вона.

Також у МФК є також чотири генератори загальною потужністю 2 МВт, їхньої потужності вистачає на все споживання, окрім частково вентиляції та кондиціонування. Станом на сьогодні вартість електричної енергії від дизель-генератора - 12,6 грн/кВт*год. За її словами, навіть із прогнозованим тарифом у грудні в 11-12 грн/кВт*год із ПДВ за імпорт - середньозважений тариф буде вигіднішим, ніж виробляти енергію за допомогою дизель-генераторів.

Зі свого боку комерційна директорка Dragon Capital PM Наталія Кравець вважає, що об'єкти компанії в Києві (Smart Plaza Obolon, Piramida, Aladdin, "Караван") немає сенсу підключати до імпорту.

"У них немає відокремленої лінії електроживлення (умова підключення імпорту - ІФ-У). Для того, щоб зробити цю окрему гілку, потрібно вкладати мільйони", - пояснила вона.

Водночас вона повідомила, що поки що досягти відповідної домовленості для ТРЦ Victoria Gardens, не вдалося. "У Львові жоден комерційний об'єкт не може домовитися з обленерго про імпорт електроенергії, що дивно для нас. Але, на жаль, це факт", - констатувала вона.

Budhouse Group теж поки що не вирішила питання про підключення об'єкта у Львові - ТРЦ Forum - до імпорту електроенергії. Водночас ТРЦ Lubava (Черкаси) і ТРЦ Nikolsky (Харків) використовують такий ресурс. За словами операційного директора Budhouse Group Максима Гаврюшина, ця послуга здорожує постачання енергії на 60-65 коп. порівняно з українською.

Також він зазначив, що всі ТРЦ Budhouse Group обладнані генераторами, цього року їхню потужність ще збільшено.

"Якщо відбуваються проблеми з електропостачанням на день-два, то немає сенсу переходити на імпортовану електроенергію. Тоді ми просто використовуємо дизельні генератори, щоб пережити ці невеликі періоди. А якщо ми вже розуміємо, що відключення або обмеження тривалі, тоді є сенс переходити на імпортовану електроенергію. Добре, що це дуже легко зробити, легко припинити і дуже легко потім знову відновити. Тобто ти це можеш регулювати через два-три дні цих переходів", - повідомив Гаврюшин.

CEO "Порт Сіті Груп" Наталія Антоненко повідомила, що ТРЦ Порт Сіті (Луцьк) у зимовий період споживає 1,5 МВт. "Усі вони повністю заміщені генераторами. І звичайно, вони не можуть працювати постійно. Імпорт - для нас рішення, у нас є окрема лінія. Але сьогодні в регіональних центрах підключитися складніше, ніж у містах-мільйонниках. На жаль, на сьогодні обленерго не дає нам згоду", - повідомила Антоненко.

Генеральна менеджерка комерційного центру Alef Estate (Дніпро) Анжела Борисова повідомила, що їхні об'єкти не можуть бути підключені до імпорту, оскільки в їхньому складі є житло.

"Ми пішли шляхом когенерації. Я дуже сподіваюся, що навесні ми перейдемо на цей альтернативний варіант", - повідомила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шмигаль провів перше в році засідання Керівного комітету Української платформи донорів

У 2024 році Міноборони акумулювало близько 680 млрд грн для забезпечення потреб армії

Змінити роботу цього року планують 60% працівників

"Метінвест" призупиняє роботу "Покровськвугілля" заради безпеки й перейде на коксівне вугілля зі США

Посли G7 закликали прем'єра України якнайшвидше забезпечити роботу НР "Енергоатому" - Матернова

У ЄС немає ні "за", ні "проти" добудови ХАЕС, це рішення виключно України - посол Матернова

ЛСОУ та НАСУ домовилися про створення Федерації страхових об'єднань України

У Нацбанку достатньо інструментів і ресурсів для реакції на сезонне зростання попиту на валюту - голова департаменту НБУ

Єврокомісія отримала лист шести країн ЄС із пропозицією знизити стелю цін на російську нафту

"Метінвест-Покровськвугілля" через бойові дії тимчасово знизив обсяги виробництва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА