Інтерфакс-Україна
19:04 06.12.2024

Голова ЄК домовилася про вільну торгівлю з країнами МЕРКОСУР

2 хв читати
Голова ЄК домовилася про вільну торгівлю з країнами МЕРКОСУР

Єврокомісія (ЄК) оголосила в п'ятницю про те, що голова ЄК Урсула фон дер Ляєн уклала політичну угоду про зону вільної торгівлі зі спільним ринком країн Південної Америки - МЕРКОСУР.

"Ця угода - не просто економічна можливість, це політична необхідність. Ми є партнерами-однодумцями. Ми вважаємо, що відкритість і співпраця - справжні двигуни прогресу і процвітання. Я знаю, що сильні вітри дмуть у протилежному напрямку: до ізоляції та фрагментації. Але ця угода - наша чітка відповідь. Ми стоїмо разом на світовій арені як партнери", - заявила голова ЄК на пресконференції в столиці Уругваю Монтевідео.

Виступ фон дер Ляєн транслювався телевізійною службою ЄС.

У своєму комюніке Єврокомісія повідомила, що голова ЄК провела завершальну частину перемовин щодо угоди ЄС-МЕРКОСУР із президентами Бразилії Луїсом Інасіо Лулою да Сілва, Аргентини Хав'єром Мілеєм, Парагваю Сантьяго Пеньєю та Уругваю Луїсом Лакальє Поу.

За оцінкою глави ЄК, ця угода "принесе суттєві вигоди споживачам і підприємствам з обох сторін".

Вона сказала: "Ми вислухали побоювання наших фермерів і діяли відповідно до них. Ця угода включає в себе надійні гарантії для захисту ваших засобів до існування".

За її словами, угода ЄС-МЕРКОСУР є "найбільшою в історії, коли йдеться про захист продуктів харчування та напоїв ЄС", вона, стверджувала фон дер Ляєн, "дасть змогу компаніям ЄС заощадити 4 млрд євро експортних мит на рік".

Тим самим, вважає глава ЄК, Європейський союз і МЕРКОСУР "створюють одне з найбільших торгових та інвестиційних партнерств, які коли-небудь бачив світ". "Ми усуваємо бар'єри і даємо хід інвестиціям. Ми формуємо ринок із понад 700 млн споживачів", - заявила вона.

Угода з МЕРКОСУР має бути схвалена державами-членами ЄС і пройти затвердження Європейського парламенту.

Ця домовленість досягнута в період, коли сільгоспвиробники низки країн ЄС сильно стривожені очікуваним напливом дешевої, безмитної сільгосппродукції з Південної Америки.

Серед держав Євросоюзу, які особливо рішуче виступали проти угоди з МЕРКОСУР, - Франція. Президент Емманюель Макрон напередодні заявив, що така угода в її нинішньому вигляді неприйнятна для французького агропродовольчого сектору. Французька преса не забула звернути увагу на те, що фон дер Ляєн приурочила свій візит до Уругваю до днів урядової кризи у Франції, коли кабінет міністрів Мішеля Барньє був відправлений у відставку в результаті вотуму недовіри "Національних зборів".

Проти зони вільної торгівлі з МЕРКОСУР також налаштовані такі великі країни-виробники сільгосппродукції, як Італія і Польща. Протести проти угоди не перестають висловлювати сільгоспвиробники Бельгії та Нідерландів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА