"Укрнафта" додатково видобула 13 тис. тонн нафти і понад 6 млн куб. м газу із застосуванням гідророзриву пласта
ПАТ "Укрнафта" активно здійснює операції з інтенсифікації видобутку із залученням сторонніх підрядників, завдяки чому дебіт на оброблених свердловинах уже зріс у 4,2 раза, а додатковий видобуток становив майже 13 тис. тонн нафти та понад 6 млн куб. м газу.
"Одним із найефективніших методів інтенсифікації є гідророзрив пласта (ГРП). Після його застосування зростає проникність пластів, а продуктивність свердловин підвищується", - повідомляється в пресрелізі компанії в середу.
Частину операцій проводять залучені партнери. Зокрема, sз 35 запланованих свердловинних операцій з ГРП зовнішній підрядник провів 33 ГРП на сході та заході України. Понад 20 свердловин уже працюють.
"На більш ніж 90% об'єктів досягнуто проєктних показників додаткового видобутку, а успішність становить 92%. Загалом сукупний дебіт зріс у 4,2 раза, з 71,8 до 303,7 тонн на добу. Це принесло додатковий видобуток в обсязі понад 12,7 тонн нафти та понад 6,4 млн куб. м газу", - зазначив директор "Укрнафта" Сергій Корецький.
Як додали в компанії, з урахуванням успішних і позитивних результатів програма триватиме: у першому півріччі 2025 року зовнішній підрядник запланував 30 додаткових ГРП.
"Укрнафта"- найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС. У березні 2024 року компанія вступила в управління активами Glusco і загалом оперує 547 АЗК - 462 власних і 85 в управлінні.
Компанія реалізує комплексну програму відновлення діяльності та оновлення формату автозаправних станцій своєї мережі. З лютого 2023 року випускає власні паливні талони та картки "NAFTAКартка", що реалізуються юридичним і фізичним особам через ТОВ "Укрнафта-Постач".
"Укрнафта" володіє 92 спеціальними дозволами на промислову розробку родовищ. На її балансі перебувають 1832 нафтових і 154 газових видобувних свердловин.
Найбільшим акціонером "Укрнафти" є НАК "Нафтогаз України" з часткою 50%+1 акція.
У листопаді 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, що належали приватним власникам, якою зараз управляє Міноборони.