Інтерфакс-Україна
14:41 12.12.2024

Україна розраховує отримати близько $8,5 млрд міжнародної допомоги - голова НБУ

1 хв читати
Україна розраховує отримати близько $8,5 млрд міжнародної допомоги - голова НБУ

Україна в грудні цього року розраховує на надходження ще близько $8,5 млрд міжнародного фінансування партнерів, повідомив глава Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний на брифінгу в Києві в четвер.

Як уточнив заступник глави НБУ Сергій Ніколайчук, йдеться, зокрема, про кошти Європейського Союзу за програмою Ukraine Facility - трохи більше ніж EUR4 млрд, сьомий транш кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі $1,1 млрд за програмою розширеного фінансування EFF.

За його словами, кошти в рамках G7 про виділення Україні $50 млрд за рахунок доходів від заморожених російських активів ERA почнуть надходити з початку наступного року і становитимуть значну частину від очікуваного Нацбанком зовнішнього фінансування $38 млрд у 2025 році.

Згідно з даними Мінфіну, загальне фінансування загального фонду державного бюджету 2024 року становило $47,3 млрд, з яких $14,9 млрд - це розміщення облігацій внутрішньої держпозики, а решта коштів - зовнішнє фінансування. Уточнено, що в цій сумі обсяг грантів становив $9,2 млрд.

Загалом за 2022-2024 рік обсяг фінансування від міжнародних партнерів сягнув $106,0 млрд, вказав Мінфін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

Понад 1560 заявок зареєстровано на участь у третій групі програми REDpreneurUA

ІП "Формація.Львів" вже має 7 резидентів-виробників, після 2028 р. планується понад 50

Споживання е/е відчутно знизилося через потепління та сонячну погоду

Ціни на курячі яйця вперше з початку лютого подешевшали до 57,68 грн за десяток

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА