Інтерфакс-Україна
19:03 16.12.2024

Позитивний ефект від агроспівпраці зростатиме в міру інтеграції України в ЄС - міністр агрополітики

2 хв читати
Позитивний ефект від агроспівпраці зростатиме в міру інтеграції України в ЄС - міністр агрополітики

Україна не становить загрози - ми надаємо можливість постачання продукції, яка зміцнить сільськогосподарський сектор Європи після вступу України до Європейського Союзу, заявив міністр аграрної політики і продовольства Віталій Коваль у колонці на euractiv.com.

"Допомогу, яку Україна отримала від своїх європейських партнерів, важко переоцінити. Автономні торговельні преференції, запущені 2022 року, а також європейські альтернативні експортні маршрути (наприклад, "смуги солідарності" для української продукції) допомогли українському аграрному сектору та економіці вижити за часів безпрецедентної загрози", - наголосив він.
Міністр зазначив, що в українському агросекторі продуктивність праці завдяки технологіям у 2,8 раза вища, ніж у ЄС, де на 1000 га припадає 53 штатні працівники, а в Україні - 19 осіб.

Крім того, український агросектор виграє від економії масштабу, що історично склалася, враховуючи розміри території України. За даними FAOStat, 2021 року на одну особу в українських сільських районах припадало 2,65 га орних земель, що втричі більше, ніж у ЄС (0,83 га).

Він висловив упевненість, що європейський ринок тільки виграє від співпраці з українськими аграріями. Як аргументи міністр навів статистику, згідно з якою експорт агропродукції Польщі 2022 року зріс більш ніж на 25% до рекордних EUR47,5 млрд, а виробництво птиці зросло на 7,5% завдяки українському зерну. Експорт сільгосппродукції Угорщини зріс на 23% - до EUR13,3 млрд, Румунії - на 25%, до EUR12 млрд, а Болгарії - на 37%, до EUR8,3 млрд, що здебільшого зумовлено імпортом українських олійних культур, включно з насінням соняшнику.

Загалом п'ять країн, які ініціювали односторонні торговельні обмеження на постачання української сільгосппродукції на свої ринки, нагадав міністр, імпортували з України сільськогосподарської продукції на суму EUR7 млрд 2022 року, а їхній експорт агропродовольчих товарів збільшився на EUR18 млрд.
"І коли ці країни заявляють, що українське зерно або інші українські агропродовольчі товари негативно впливають на їхні ринки, то тут щось зовсім не сходиться", - додав міністр.

На логістику експорту українських агротоварів 2022 року довелося витратити EUR857 млн, водночас витрати на експорт зерна зросли до EUR67 за тонну, що принесло користь логістичним компаніям ЄС і сприяло збільшенню податкових надходжень до ЄС.

Коваль звернув увагу на те, що Україна є великим ринком збуту для європейських товарів. Від початку війни Україна імпортувала виробничих ресурсів (або матеріально-технічних ресурсів, МТР) для агросектору на суму EUR10 млрд.
"Позитивний ефект від сільськогосподарського співробітництва буде тільки зростати в міру інтеграції України в ЄС, зміцнення продовольчої безпеки, диверсифікації ринків поставок і захисту від глобальних ризиків, таких як зміна клімату", - резюмував міністр агрополітики і висловив упевненість, що хліб має стати зброєю миру, а не війни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Видатки загального фонду держбюджету за 6 міс.-2025 зросли на 21,5% до 6 міс.-2024 - Мінфін

Бізнесмен Мішалов цікавиться агропереробкою та зберігає інтерес до проєктів "індивідуальної металургії"

В Мінветеранів розповіли, як ветеранам придбати житло за програмою "єОселя"

АМКУ дозволив засновнику ОККО купити ТОВ "Кайрос-Холдінг"

Уряд ухвалив постанову для підвищення доступності проєктної документації будівництва

Ціни на свинину підвищилися на 1,1% і продовжать зростати

Ми очікуємо від МВФ продовження і, можливо, збільшення підтримки в 2026 році – Підласа

Україні необхідно визначитися з бюджетним сценарієм-2026 і мати ясність у стратегії реформ – глава місії МВФ

Трипільський паккомбінат за 6 міс. зберігає незначне скорочення випуску гофротари

Виробник продукції ТМ "Рута" за 6 міс. прискорив темп приросту виробництва до 30%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА