Інтерфакс-Україна
15:06 23.12.2024

Гетманцев пропонує Раді встановити КРI для податкових і митних органів

2 хв читати
Гетманцев пропонує Раді встановити КРI для податкових і митних органів

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію до Верховної Ради законопроєкти про встановлення ключових показників ефективності (KPI) для митних і податкових органів (карти 1763587 і 1763579).

"Законопроєктами пропонується запровадити оцінку ефективності та результативності діяльності податкових і митних органів з метою підвищення прозорості та підзвітності податкових і митних органів, оптимізації процесів ухвалення управлінських рішень, усунення недоліків діяльності", - написав Гетманцев у телеграм-каналі в понеділок.

Пояснюється, що така оцінка здійснюватиметься на підставі KPI, які визначає Мінфін і які оприлюднюватимуться на вебсайтах ДПС і Держмитслужби. За результатами оцінки ДПС і Держмитслужба складатимуть звіти, які також підлягатимуть оприлюдненню на вебсайтах органів.

Законопроєкт про KPI для податкової має на увазі визначення поняття "податковий розрив" (tax gap) і запровадження щорічного обчислення та оприлюднення цього показника, визначення поняття "ключовий показник діяльності податкових органів" (KPI) і встановлення вимог до KPI, запровадження рекомендованої МВФ класифікації KPI для ДПС - стратегічні (терміном більше ніж один рік) та операційні (щорічні).

Також законопроєктами передбачено встановлення взаємозв'язку між індивідуальною оцінкою службової діяльності посадової особи та оцінкою діяльності ДПС, а також врегулювання порядку щоквартального оприлюднення інформації про виконання KPI для ДПС.

Крім того, пропонується першим звітним періодом для оцінки ефективності та результативності діяльності податкових органів визначити 2025 рік, а з урахуванням найкращих міжнародних практик (TADAT) та рекомендацій міжнародних організацій (МВФ, ОЕСР) документ пропонує перелік рекомендованих KPI для ДПС.

Проєкт щодо запровадження KPI для митниці передбачає визначення двох видів оцінки: внутрішньої (проводиться Держмитслужбою на підставі KPI, розроблених Мінфіном) і зовнішньої (проводиться незалежними експертами, які визначаються Кабміном за пропозиціями міжнародних та іноземних організацій).

Також законопроєкт, який стосується митниці, передбачає створення сприятливих умов для полегшення торгівлі та розвитку конкуренції, адміністрування митних платежів, захист суспільства, громадського здоров'я та безпеки довкілля і боротьбу з незаконним переміщенням наркотичних засобів і зброї, а також організаційний розвиток діяльності митних органів.

"Мінфіну рекомендується врахувати механізм вимірювання ефективності діяльності митних адміністрацій (WCO Performance Measurement Mechanism), розроблений Всесвітньою митною організацією під час визначення KPI для митниці", - додав очільник фінкомітету.

ОСТАННЄ

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

Зовнішнє фінансування держбюджету за I пів.-2025 зросло на 9% та становило $22 млрд - Мінфін

Голова енергокомітету Ради розраховує на ухвалення закону про обʼєднання ринків е/е України та Європи до жовтня

Правління "Укренерго" планується сформувати до кінця липня, як і вийти на завершення реструктуризації бондів, - Бойко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА