Інтерфакс-Україна
20:09 23.12.2024

МВФ в оновленій програмі з Україною наголосив на можливості більш раннього закінчення війни

2 хв читати
МВФ в оновленій програмі з Україною наголосив на можливості більш раннього закінчення війни

Міжнародний валютний фонд (МВФ) в оновленій програмі розширеного фінансування EFF з Україною додав до переліку ризиків, що можуть вплинути на макроекономічні сценарії, більш раннє закінчення війни, зазначивши, що воно може спричинити широкий спектр наслідків.

"З одного боку, потенційне мирне врегулювання може призвести до реалізації сценарію зростання, зумовленого доступною міжнародною підтримкою та прискоренням реформ, сильнішим відновленням економіки та середньостроковим потенціалом, що може бути зумовлений швидшим поверненням міграції та потоків приватних інвестицій, закріплених вступом до ЄС", - зазначив Фонд.

Водночас МВФ зазначив, що незважаючи на більш раннє закінчення війни, безпекова ситуація може не стабілізуватися в найкоротший термін або ж остаточні збитки від війни можуть виявитися навіть більш значними, ніж передбачається наразі. "У цьому разі існує ризик несприятливих економічних і соціальних наслідків, включно зі зниженням приватних інвестицій, зростанням міграції та ослабленням темпів реформ, що призведе до уповільнення або неповного післявоєнного відновлення", - вважають у Фонді.

В оновленій програмі базовий сценарій передбачає закінчення війни в четвертому кварталі 2025 року, а негативний - що війна триватиме до середини 2026 року, а шок матеріалізується в першому кварталі 2026 року.

Як і в попередньому варіанті програми, збережено ризик посилення війни або її продовження далі зазначених термінів, що негативно позначиться на економічних показниках і реалізації політики та створить ризики для середньострокового прогнозу. "Подальші атаки на енергетичну інфраструктуру, що посилюються суворою зимою, і несприятлива демографічна ситуація являють собою особливий ризик на цьому фронті", - додав Фонд.

Він також знову зазначив, що настання втоми від реформ є вразливим місцем незалежно від розвитку війни.

"Досягнення цілей програми вимагатиме неухильної реалізації коригування політики та структурних реформ протягом багатьох років зокрема в межах негативного сценарію), що може виявитися складним завданням, зокрема для соціальної згуртованості", - наголошує МВФ.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Американська торговельна палата в Україні занепокоєна можливим поверненням експортного мита на олійні культури

Мінфін не оприлюднив план структурної реформи митниці 17 червня попри обіцянку

Ощадбанк збільшив для OKKO Group кредитний ліміт майже удвічі – до 2,85 млрд грн

Зареєстровано зміни до Статуту "Укренерго" – Міненерго

НКЦПФР схвалила розміщення облігацій "Нової пошти" на 2 млрд грн

Під час атаки на Київ пошкоджено виробництво компанії "Фаренгейт", замовлення скасовані

Компанія Трампа запустить віртуального оператора зв'язку, випускатиме смартфони у США

УЗА закликала ВР відхилити "олійні правки", уряд – розробити стратегію розвитку внутрішньої переробки та експорту

Україна першою в Європі ухвалила нацстандарт щодо екоіндунстріальних парків - Мінекономіки

Обсяг виплаченого українцям нацкешбеку за квітень зріс майже на 0,5% - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА