Інтерфакс-Україна
13:42 24.12.2024

Чергове зростання тарифів ще й на воду для бізнесу суттєво підвищить собівартість продукції промпідприємств - НАДПУ

2 хв читати

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), запланувала чергове підвищення тарифів - на централізоване водопостачання та водовідведення для промислових споживачів, повідомляє Національна асоціація добувної промисловості України (НАДПУ).

Згідно з інформацією Асоціації, після нещодавнього підвищення тарифів на передачу електроенергії, транспортування газу, перевезення АТ "Укрзалізниця" та акцизу на пальне, в Україні виникає реальна загроза подальшого зростання витрат на виробництво.

"Йдеться про підвищення тарифів на воду для бізнесу, а таке рішення може особливо серйозно вплинути не тільки на видобувну промисловість, адже чимало великих підприємств, зокрема гірничо-збагачувальні комбінати (ГЗК), металургійні заводи, хімічні та інші виробництва, використовують значні обсяги води у своїх технологічних процесах. Для таких підприємств вода є критично важливим ресурсом, і будь-яке підвищення вартості водопостачання суттєво збільшить собівартість продукції", - констатується в заяві Асоціації.

Експерти НАДПУ наголошують, що дане підвищення тарифів є абсолютно неприпустимим у нинішніх умовах, коли багато підприємств уже стикаються з фінансовими труднощами через попередні підвищення тарифів. Водночас вони попереджають, що додаткове навантаження у вигляді високих тарифів на воду призведе до негативних економічних наслідків, серед яких, зокрема, зростання собівартості продукції. Для багатьох виробництв вода є важливим компонентом технологічних процесів, і її подорожчання безпосередньо впливає на кінцеву вартість продукції, що може знизити конкурентоспроможність українських товарів на світовому ринку.

Також спричинить зниження прибутковості підприємств, а в деяких випадках - до збитків. Призведе також до скорочення робочих місць і соціальної нестабільності: якщо підприємства не зможуть відшкодувати додаткові витрати, вони можуть почати скорочувати персонал, що, своєю чергою, призведе до зростання безробіття і соціальної напруженості в країні.

Крім того, знизиться інвестпривабливість - високі тарифи на водопостачання можуть відлякати потенційних інвесторів. Також це негативно позначиться на екологічних ініціативах.

На думку експертів, навіть незначні зміни на ринку водопостачання та водовідведення можуть призвести до значних негативних наслідків для економіки, зокрема для важливих галузей, які становлять основу національної економіки України. Одночасно витрати на водопостачання можуть зрости в середньому більше, ніж на 25%, а на водовідведення – на понад 10%.

НАДПУ закликає НКРЕКП до широкого обговорення з представниками бізнесу, профільними асоціаціями та експертами задля уникнення зайвого навантаження на підприємства в цей складний період.

"Важливо, щоб тарифи на воду встановлювалися збалансовано та з урахуванням усіх економічних реалій і потреб бізнесу, щоб не погіршити ситуацію і не призвести до непередбачуваних соціальних та економічних наслідків. Тому закликаємо не допустити підняття тарифів на водопостачання та водовідведення для бізнесу!" - резюмується в заяві.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА