16:04 27.12.2024

ДОТ під час закупівель має намір посилити вимоги, враховувати локалізацію і наявність виробництва

2 хв читати

Державний оператор тилу (ДОТ), щоб уникнути повторення ситуації із закупівлею неякісної продукції у недобросовісних переможців тендерів, має намір у 2025 році під час проведення закупівель, окрім цінових критеріїв, запровадити низку кваліфікаційних вимог для учасників, зокрема локалізацію виробництва і контроль виробничого процесу.

"Щоб запобігти повторенню таких ситуацій, ДОТ у 2025 році має намір серед вимог до учасників тендерів додати локалізацію виробництва, а також посилити кваліфікаційні вимоги: наявність матеріально-технічної бази; кваліфікованих працівників; підтвердження аналогічного досвіду; фінансову спроможність учасників", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі ДОТ.

Крім цього, передбачається запровадити контроль над виробничим процесом із обов'язковим графіком виробництва, з чітко визначеними 8-ма контрольними точками.

"Це забезпечить ДОТ можливість моніторингу виконання договірних зобов'язань на кожному етапі. У разі затримки виконання кожної контрольної точки більш ніж на п'ять робочих днів без об'єктивних причин можуть застосовуватися оперативні заходи, зокрема, часткове або повне розірвання договору", - повідомили у пресслужбі.

Раніше низка представників легкої промисловості України оприлюднили ситуацію із закупівлею для ЗСУ неякісних товарів (зокрема, зимових маскувальних костюмів, термобілизни) у компаній, які вигравали тендери завдяки найнижчій ціновій пропозиції, але не мали власних виробничих потужностей, що в результаті призвело до постачання неякісної продукції.

При цьому представники галузі наголошували: українська легка промисловість готова повністю забезпечити потреби в цій продукції.

Своєю чергою, Міністерство економіки в жовтні повідомило про підготовку змін до постанови №1275 (про оборонні закупівлі в період воєнного стану), у яких буде визначено обов'язкове застосування критерію оцінки локалізації виробництва (25%), зокрема для товарів легкої промисловості, і прогнозувало її ухвалення орієнтовно через два місяці.

Водночас гендиректор ДОТ Арсен Жумаділов наголошував, що ухвалення цієї постанови бажано синхронізувати з планом проведення електронних закупівель на 2025 рік.

" Українськи виробники дуже очікують від уряду ініційованих Міністерство економіки України змін в постанові 1275, яка регулює оборонні закупівлі. Бо якщо буде запроваджена давно обіцяна локалізація в закупівлях річового майна для ЗСУ, то це унеможливить демпінг від недоброчесних імпортерів та захистить нашу економіку,". - написав нещодавно засновник групи компаній "Текстиль-Контакт" Олександр Соколовський.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українські борошномели скаржаться на складності із закупівлею пшениці - аналітики

Банк Кредит Дніпро у вкладеннях в цінні папери зберігатиме пріоритет за ОВДП

Угорщина наполягає на гарантіях щодо переговорів про транзит газу через Україну

Експорт української пшениці пожвавився, ціни на внутрішньому ринку не відстають від світових - аналітики

Для понад 10 млн громадян пенсії підвищаться на 11,5% в результаті індексації з 1 березня – Шмигаль

Кредитний портфель банку "Кредит Дніпро" у 2024р збільшився вдвічі – голова правління

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Аеропорт Кишинева у 2025 р. планує зростання пасажиропотоку на 21%

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА