10:36 01.01.2025

ГТС України з 1 січня працює в режимі відсутності російського газу

2 хв читати
ГТС України з 1 січня працює в режимі відсутності російського газу

Газотранспортна система України з 1 січня 2025 року працює в режимі відсутності російського газу, і в установленому порядку поінформувала про це міжнародних партнерів, повідомив "Оператор ГТС України" в середу вранці.

За його даними, дія транзитної угоди з російським "Газпромом" завершилася о 7:00 за київським часом першого дня 2025 року, відповідно, припинено транспортування природного газу з точки входу "Суджа" на східному кордоні України до точок виходу на західному та південному кордонах країни.

"ОГТСУ завчасно підготував інфраструктуру до функціонування в режимі нульового транзиту та надійного газопостачання українських споживачів. Колектив компанії готовий до роботи в нових умовах", - зазначив генеральний директор компанії Дмитро Липпа.

Зокрема, готуючись до роботи в нових умовах, ОГТСУ домовився про збільшення гарантованих потужностей для забезпечення можливості постачання газу в Україну, та через Україну європейським споживачам. Також проведено оптимізацію значної кількості активів, не задіяних у роботі газотранспортної системи.

"Усі необхідні роботи з підготовки системи були здійснені "Оператором ГТС України", тому ми абсолютно готові до функціонування нашої системи без транзиту російського газу", - зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі національного марафону "Єдині новини".

Як повідомлялося, договір між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" на організацію транспортування, транспортну угоду між НАК і ОГТСУ, а також міжоператорську угоду між ОГТСУ і "Газпромом" було підписано 30 грудня 2019 року. Контракт за принципом "качай або плати" передбачає транзит 2020 року - 65 млрд куб. м газу, 2021-2024 - по 40 млрд куб. м газу на рік.

Представники української влади 2024 року неодноразово заявляли, що Україна не має наміру підписувати з РФ дію транзитного контракту після його завершення. Водночас було заявлено про переговори щодо постачання азербайджанського газу в Європу через Росію та Україну, хоча Баку не має у своєму розпорядженні значного вільного ресурсу.

Остаточну крапку в питанні продовження транзиту 2025 року поставив президент України Володимир Зеленський 19 грудня на полях Саміту ЄС у Брюсселі: "ми не займатимемося продовженням транзиту російського газу, ми не даватимемо можливості заробляти додаткові мільярди на нашій крові".

Результати проведених за сприяння USAID стрес-тестів показали, що ГТС і ПСГ України готові працювати в умовах нульового транзиту.

У Європейській комісії заявляють про готовність ЄС до зупинки транзиту російського газу територією України, і наявність альтернативних маршрутів постачання неросійського газу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінекономіки оцінює зростання ВВП України у 2024 р. у 3,6%

Бізнес-асоціації пропонують оподатковувати ПДВ усі посилки із зарубіжних маркетплейсів

США внесли банк, що базується в Киргизстані, до SDN List за участь у схемі обходу санкцій проти РФ

США розширили список для припинення схем ухилення Росії від санкцій

Ціни на "автоцивілку" в Україні з 1 січня 2025 року зросли в середньому від 70% до 100% - опитування СК

АРМА розміщуватиме арештовані кошти в Сенс Банку

Група "Нафтогаз" після ранкової атаки РФ працює у штатному режимі -

Метпідприємства просять очільника Мінрозвитку про мораторій на тарифи "Укрзалізниці"

ФАО у 2025 р. передасть фермерам Херсонської області рукава для зберігання зерна, підтримає виноробів Одеської та Закарпатської областей

НБУ дозволив "Нафтогазу" валютні транзакції за кордон для виконання рішень арбітражу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА