Інтерфакс-Україна
19:58 22.01.2025

Україна працює над залученням ШІ для пошуку вакансій, щоб сприяти більшій зайнятості населення

2 хв читати
Україна працює над залученням ШІ для пошуку вакансій, щоб сприяти більшій зайнятості населення

Міністерство економіки України зосередило свою роботу на впровадженні штучного інтелекту (ШІ) для пошуку підхожих вакансій безробітним українцям, на подоланні перешкод для працевлаштування жінок, перенавчанні й опануванні нових професій, про це йдеться на сайті відомства в середу.

За словами заступниці міністра економіки України Тетяни Бережної, Інститут Тоні Блера дослідив ринок праці в Україні та визначив основні інструменти для залучення українців до економічної активності.

"Ми залучаємо всесвітньо відомі інституції з багатим міжнародним досвідом, щоб впроваджувати найбільш ефективні політики посилення ринку праці. Інститут Тоні Блера презентував дев'ять напрямів, які можуть сприяти збільшенню зайнятості та економічної активності населення як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі", - пояснює вона.

За словами Тетяни Бережної, наразі робота зосереджена на трьох основних напрямах: впровадження технологій на ринку праці, залучення ШІ до процесів пошуку вакансій і кадрів; подолання перешкод для працевлаштування жінок; перенавчання та опанування нових професій.

Зокрема, за дослідженням Інституту Тоні Блера, наразі 37% безробітних людей в Україні готові змінити професію або пройти перенавчання.

За минулий рік Мінекономіки України спільно з Державною службою зайнятості та донорами реалізувало низку програм перенавчання для українців. Близько 100 тис. людей опанували нові професії або підвищили кваліфікацію.

Також під час зустрічі сторони обговорили структурні виклики, пов'язані з війною та масовою міграцією людей, що впливають на ринок праці в Україні. Зокрема, наголосили на необхідності створення діючих інструментів для повернення українців додому, залучення їх до працевлаштування, розвитку підприємництва та створення робочих місць.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Метінвест" та італійська Ai Studio/Ai Engineering спроєктують новий мікрорайон у Тростянці - мер

Українська атака на Новоросійськ зупинила 2% світових поставок нафти

Проєкт "Срібна економіка: потенціал покоління 55+" для сприяння залучення людей старшого віку стартував в Україні

ЄІБ та ЄС виділяють понад €200 млн на відновлення водопостачання, житла та енергетичну стійкість в Україні

США ввели санкції проти десяти казино в Мексиці

IFC, ЄБРР та Notus і Rengy Development на ReBuild Ukraine 2025 підписали угоди з розвитку ВЕС, СЕС та energy storage

Викриті факти корупції в енергосекторі підкреслюють важливість антикорупційних інституцій України – МВФ

ПФУ перерахував субсидії на опалювальний сезон 2025/26рр.

"Нафтогаз" отримає EUR127 млн гранту від ЄІБ на імпорт газу – Корецький

Україна за 10 міс. збільшила імпорт електрогенераторів у 3,6 раза, акумуляторів – на 53%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА