Інтерфакс-Україна
14:24 23.01.2025

НБУ погіршив прогноз ВВП на 2025 рік до 3,6%, інфляції - до 8,4%

2 хв читати
НБУ погіршив прогноз ВВП на 2025 рік до 3,6%, інфляції - до 8,4%

Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз зростання економіки в поточному році до 3,6% з 4,3% у попередньому жовтневому макроекономічному прогнозі, а інфляції - до 8,4% з 6,9%, свідчить оновлений січневий макропрогноз регулятора, оприлюднений у четвер.

"З огляду на безпекові ризики та складну ситуацію на ринку праці, НБУ знизив прогноз зростання реального ВВП на 2025 рік - до 3,6%. Водночас базовий сценарій прогнозу НБУ, як і раніше, передбачає поступове повернення економіки до нормальних умов функціонування. Відповідно у 2026-2027 роках очікується помірне прискорення економічного зростання - до близько 4%", - зазначається у пресрелізі.

Центробанк зазначив, що стримувальними факторами для зростання економіки й надалі виступатимуть наслідки війни, що негативно позначилися на дефіциті робочої сили та нестачі виробничого капіталу. Проте його відновленню сприятимуть інвестиції в енергетичні та виробничі потужності, збереження доволі м'якої фіскальної політики та зростання приватного споживання на тлі збільшення доходів населення, наголошує НБУ.

Прогноз зростання ВВП у 2026 на 4,6% регулятор переглянув у бік зниження до 4%. Оцінку зростання економіки на 2027 рік у 4,2% НБУ залишив незмінною.

"У перші місяці 2025 року інфляція, ймовірно, продовжить зростати через подальший вплив як тимчасових чинників, зокрема ефектів низьких торішніх врожаїв, так і фундаментальних, зокрема тиску з боку виробничих витрат бізнесу. Інфляція досягне свого піку в II кварталі і з середини року почне знижуватися", - вважає Нацбанк.

Так, за оцінками НБУ, прискорення інфляції тривало і в січні. При цьому, прогноз повернення показника індексу споживчих цін до цільового показника 5% у 2026 році та його збереження у 2027 році регулятор залишив без змін.

"Очікується, що наприкінці 2025 року інфляція сповільниться до 8,4%, а у 2026 році - до цілі 5%. Цьому, зокрема, сприятимуть заходи відсоткової та валютно-курсової політики Національного банку, а також високі врожаї, поліпшення ситуації в енергетиці, зниження фіскального дефіциту та помірний зовнішній ціновий тиск", - пояснив центробанк.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

ЄБРР частково покриє ризики Укрсиббанку за новими кредитами на EUR30 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА