Інтерфакс-Україна
09:26 28.01.2025

Мін'юст подав до ВАКС позов про стягнення на користь держави мережі АЗС та інших активів "Татнєфті" в Україні

2 хв читати
Мін'юст подав до ВАКС позов про стягнення на користь держави мережі АЗС та інших активів "Татнєфті" в Україні

Міністерство юстиції України 27 січня подало до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) позови про застосування санкції у вигляді стягнення активів в дохід держави до ПАТ "Татнєфть імені В.Д. Шашина" ("Татнєфть", РФ), повідомила заступник міністра Інна Богатих у Facebook.

"Активи, що стягуються: корпоративні права підприємств, які провадять господарську дільність мережі АЗС та володіють нафтобазами, автозаправними станціями, транспортними засобами та спеціальною технікою на території Харківської та Полтавської областей, які оцінено в суму близько 2 млрд грн", – зазначила заступник міністра.

За її словами, причинами такого звернення є те, що "Татнєфть" – одна з найбільших російських нафтових компаній, що контролюється вищим політичним керівництвом та забезпечує значні надходження до бюджету країни-агресора, а її продукція може використовуватися військово-промисловим комплексом РФ.

Окрім того, як вказала Богатих, Мін'юст подав ще три подібних позови – проти виконавчого директора державної медіа компанії РФ "Росія Сьогодні" Кирила Вишинського (два об’єкти нерухомості, два транспортні засоби та частки у двох юридичних особах); Олександра Кузьменка, який посідав пост так званого "міністра культури Херсонської області" (три обʼєкти нерухомого майна), та Володимира Сергієнко, котрій брав участь у пропагандистських ток-шоу на російському телебаченні та радіо (1/2 частки в одному об'єкті нерухомого майна та 50% частки корпоративних прав в ТОВ "Хелс Каре Україна").

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України в серпні 2023 року передав в управління "Укрнафти" заарештовані активи російської "Татнєфті", а Антимонопольний комітет України червні 2024 року дозволив "Укрнафті" їх отримати. Ідеться, зокрема, про понад 50% у ТОВ "Татнафта-АЗС-Україна", ТОВ "Полтава-Капітал" і ТОВ "Харків-Капітал".

Раніше у пресслужбі "Укрнафти" зазначали, що йдеться про понад 110 об'єктів різного типу (автозаправні комплекси, нафтобази, інші господарські приміщення), розташованих на території Полтавської та Харківської областей. За її даними, більшість зазначених об'єктів перебуває в незадовільному стані: з майже 70 АЗС мережі "Татнафта" можуть працювати близько 15. Аналогічна ситуація з непрацюючими нафтобазами.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Консорціум державний Ощадбанку та Укрексімбанку набув право власності на ТОК "Гулівер"

Аналітик Concorde Capital оцінює потребу України у зовнішній допомозі в 2025-26рр у $90 млрд щорічно

Щонайменше шість областей України потерпають від посухи

Мережа "Аврора" за I пів.-2025 збільшила виторг на 27,8%

НКЦПФР очікує запуску механізму повернення активів клієнтам "Фрідом Фінанс" за 10 днів

Транш Ukraine Facility уріжуть, бо Київ виконав 13 реформ з 16 - речник ЄК

Вдосконалення НАБУ і САП - не в посиленні політичного контролю, а в підвищенні професійності і прозорості - УКАБ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

Тарифи на е/е для населення з підвищенням прайс-кепів залишаються незмінними – голова НКРЕКП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА