Інтерфакс-Україна
10:54 12.02.2025

Запровадження США тарифів на українську сталь вплине на галузь, яка постраждала від російської агресії, – Свириденко

3 хв читати
Запровадження США тарифів на українську сталь вплине на галузь, яка постраждала від російської агресії, – Свириденко

(розширена версія)

Українська сторона продовжить активну роботу з партнерами для того, щоб знайти оптимальне для металургійної галузі рішення до початку дії запроваджених США тарифів, повідомила перша віцепрем'єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко.

"Ми доклали усіх зусиль, щоб українська сталь лишалася за межами 25% тарифів у США. Рішення США із 12 березня запровадити мито на нашу сталь закономірно вплине на металургійну галузь, яка постраждала від російської агресії. Та ми налаштовані на активну роботу з партнерами для пошуку оптимального рішення до 12 березня", - написала Свириденко у соцмережі Х.

У своєму пості у Facebook Свириденко додала, що експорт металургійної продукції склав 57,9% у загальному експорті України до США – $503,3 млн з $869,1 млн. Найбільший товар експорту – чавун ($363,4 млн, 940 тис. тонн), труби ($112,9 млн, 92 тис. тонн), прутки ($15,2 млн, 3,3 тис. тонн), дріт ($4 млн, 3,9 тис. тонн), металоконструкції ($1,3 млн, 182 тонни).

"Водночас, як зазначається у самій прокламації Трампа, частка української продукції в імпорті сталі в США мінімальна і не має суттєвого впливу на американських виробників. Найбільшими експортерами цієї продукції є "АрселорМіттал Кривий Ріг" та "Інтерпайп". Ці компанії важко постраждали від війни, як і вся металургійна галузь", - констатувала перша віцепрем'єрка - міністерка економіки.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп у 11 лютого підписав указ про запровадження додатково до наявних мита в 25% на всю імпортовану сталь і алюміній.

Згідно із даними Держстату, за 11 місяців 2024 року з України до США було поставлено чорних металів та виробів з них, а також алюмінію на $441,86 млн, що в 2,7 разів більше, аніж за 11 місяців 2023 року, тоді як імпорт цієї продукції до України з США був на порядок менший – $45,11 млн, хоча він і виріс у 2,8 рази порівняно з аналогічним періодом 2023 року.

Із загального експорту до США за січень-листопад минулого року на чорні метали (код 72) прийшлося $332,02 млн (зростання у 6,7 рази), на вироби з чорних металів (код 73) –$107,24 млн (зменшення на 6%), алюмінію та виробів з нього (код 76) – на $2,60 млн (зростання вдвічі).

Держстат уточнює, що основний експорт чорних металів в США з України становить чавун – 824,2 тис. тонн на $317,64 млн.

Згідно зі статистикою, оприлюдненою Державною митною службою (ДМС), на США припадало 70,52% всього експорту чавуну з України.

Як повідомлялось, президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження додатково до наявних мита в 25% на всю імпортовану сталь і алюміній, трансляцію вів телеканал Fox News. "Нашій країні важливо мати сталь і алюміній, вироблені на нашій території. Йдеться про мита в 25%, без винятків, неважливо, з яких країн", - сказав він.

Найбільшим постачальником сталі до США є Канада, за нею йдуть Бразилія, Мексика, Південна Корея та В'єтнам.

Як зазначає телеканал NBC, якщо тарифи на сталь і алюміній, які Трамп запровадив під час своєї першої адміністрації, "пояснювалися міркуваннями національної безпеки, то цього разу (...) Трамп послався на необхідність створення робочих місць і скорочення торговельного дефіциту США".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА