Інтерфакс-Україна
07:10 27.02.2025

Кошти у спільний з США фонд надходитимуть з нових проєктів через держбюджет, сподівається Свириденко

2 хв читати
Кошти у спільний з США фонд надходитимуть з нових проєктів через держбюджет, сподівається Свириденко

Поповнення спільного з США інвестиційного фонду відбудови України здійснюватиметься через бюджет, який отримуватиме доходи з нових проєктів, які фонд реалізовуватиме в Україні, сподівається перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

"У нашому баченні Фонд мав би працювати таким чином — кошти від нових проєктів надходять у бюджет у вигляді податків, звідти половина саме із цих нових проєктів іде у Фонд", – написала вона у Facebook, коментуючи схвалений урядом у середу проєкт двосторонньої угоди про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови між Україною і США.

Перший віце-прем’єр пояснила, що логіка проста — заходять інвестиції, створюється новий проєкт, він починає приносити доходи бюджету, половина цих прибутків іде у Фонд, тобто Фонд працюватиме ефективно за умови інвестицій.

"Це можуть бути проєкти, що стосуються родовищ корисних копалин, вуглеводнів, нафти, природного газу та інших видобувних матеріалів та іншої інфраструктури, яка з ними пов’язана", – додала Свириденко.

За її словами, з Фонду ці кошти реінвестуються далі в українську економіку — на новій проєкти з відновлення, і через певний період часу, коли Фонд накопичить достатньо доходів від своєї діяльності, відбуваються виплати його членам.

Перший віце-прем’єр відзначила, що в ході роботи над проєктом вдалося забрати всі ліміти по сумах. "На різних етапах з’являлися різні суми у цьому документі. Після тривалих перемовин ми прибрали всі ліміти та будь-що, що могло б читатися як борги", – написала вона.

"Власне всі деталі того, як працюватиме Фонд, з якого моменту починаються ці нові проєкти, з якої саме інфраструктури можуть іти відсотки, коли і в якому розмірі відбуватимуться виплати вкладнику Фонду — всі вони будуть визначені вже безпосередньо в Угоді, робота над якою почнеться після підписання цього документа", – підсумувала Свириденко.

Вона зауважила, що схвалена урядом рамкова угода покликана стати початком роботи над цілою архітектурою інших угод, які, як сподівається українська сторона, включатимуть питання чітких гарантій безпеки, продовження оборонної та іншої підтримки України.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА