Інтерфакс-Україна
18:32 03.03.2025

Українська делегація вдруге провела огляд торговельної політики у СОТ - Мінекономіки

2 хв читати
Українська делегація вдруге провела огляд торговельної політики у СОТ - Мінекономіки

Україна вдруге успішно провела Огляд торговельної політики у Світовій організації торгівлі (СОТ), повідомляється на сайті Міністерства економіки України.

Згідно з інформацією на сайті органу, засідання відбулося 26 та 28 лютого в штаб-квартирі СОТ у Женеві. Делегацію очолив заступник міністра економіки - торгпред України Тарас Качка.

"Ми отримали понад 400 письмових запитань від 20 членів СОТ, переважно щодо торговельного та інвестиційного режимів. Це підтверджує значний інтерес до поглиблення економічної співпраці з Україною, попри війну.  Особливо цінними для нас є відгуки про стійкість економіки, критичну роль експорту агропродукції у світовій продовольчій безпеці та розвиток галузей із високою доданою вартістю", - наводяться в повідомленні слова Качки.

Він додав, що члени СОТ також високо оцінили прогрес у захисті інтелектуальної власності та виконання зобов’язань щодо прозорості.

В Мінекономіки зазначили, що підготовка до огляду тривала понад рік. В рамках цього Україна співпрацювала з держорганами, структурними підрозділами Мінекономіки та секретаріатом СОТ. У грудні члени СОТ отримали звіти секретаріату та уряду України для аналізу.

Качка підкреслив, що успішний огляд сприятиме зміцненню торговельних відносин України з партнерами.

Торпред також окремо відзначив вагоме досягнення економічної дипломатії на засіданні СОТ - в протокол вперше була включена спільна заява 45 членів СОТ із засудженням руйнівного впливу російської агресії на світову торговельну систему. Заява була розповсюджена як офіційний документ СОТ.

В Мінекономіки наголосили, що проведення оглядів торговельної політики членів СОТ - один із найважливіших видів діяльності цієї міжнародної організації. Метою оглядів є забезпечення прозорості та передбачуваності торговельних режимів членів СОТ, сприяння більш повному дотриманню правил та принципів СОТ всіма членами.

Регулярність проведення оглядів торговельної політики залежить від частки члена СОТ у загальному обсязі світової торгівлі: чотири найбільші світові трейдери (ЄС, США, Японія і Китай) мають проходити таку процедуру, як правило, раз на три роки; наступні 16 членів СОТ (такі країни як Австралія, Бразилія, Канада, Швейцарія, Індія, Туреччина, Сінгапур, Корея, Малайзія, Таїланд, ОАЕ тощо) – кожні п'ять років; решта членів СОТ, зокрема й Україна, – кожні сім років, з можливістю подовження тривалості періоду між оглядами для найменш розвинених країн, а також у разі необхідності.

Україна стала повноправним членом СОТ у 2008 році. Перший Огляд торговельної політики України відбувся у квітні 2016 року. Наступний мав відбутися в листопаді 2023 року, однак через повномасштабну агресію росії терміни були перенесені на 2025 рік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА