Інтерфакс-Україна
09:29 06.03.2025

Витрати американців на бензин можуть зрости на $22 млрд на рік через мита

2 хв читати
Витрати американців на бензин можуть зрости на $22 млрд на рік через мита

Введення 10% мит на імпорт нафти в США може збільшити витрати американців на бензин на $22 млрд на рік, вважають аналітики Goldman Sachs.

Близько 70% імпорту нафти в США і понад дві третини імпортної нафти, що надходить на американські НПЗ, припадає на Канаду і Мексику. Частка цих країн зросла за останні роки, після того як президент США Дональд Трамп фактично заборонив ввозити нафту з Венесуели, і введення мит проти них може мати відчутні наслідки, пише Bloomberg.

Раніше цього року Трамп оголосив про введення тарифів розміром 25% на імпорт у Штати товарів з Мексики та Канади, зробивши виняток лише для канадської нафти, яка обкладатиметься за ставкою 10%. Ці мита набули чинності 4 березня, після місячної відстрочки.

Відповідальність за сплату мита, як правило, покладається на імпортера - в даному разі на американські компанії, які купують нафту і нафтопродукти в Канаді та Мексиці. Однак вони зазвичай перекладають як мінімум частину збільшених витрат на кінцевого споживача.

Бензин у США зараз коштує дешевше, ніж за останні три роки: в середньому по країні - $3,1 за галон.

Водночас подорожчання життя загалом стало проблемою у США, де довгострокові інфляційні очікування споживачів досягли максимуму майже за 30 років. За даними Мічиганського університету, у лютому американці очікували, що близько 5-10 років річне зростання споживчих цін у країні становитиме 3,5%. Це найвищий показник із 1995 року, зазначає Bloomberg.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аукціон з продажу ОПЗ не відбувся

Витрати українців за кордоном у 2025 році скоротяться на 10%, прогнозують в НБУ

Офіційний курс долара за тиждень зріс на 0,72%, євро – на 0,27%

Мінекономіки спростовує інформацію про нібито згортання програми "Національний кешбек"

Найприбутковішими у ІІІ кв.-2025 стали Приват, Ощад, Райф, Укрексім та mono, mono обійшов за активами Укрсиб

Уряд скасує "Національний кешбек" з травня-2026р., але через нестачу коштів виплати можуть зупинити вже у лютому

"Ліси України" про результати аукціонів з поставкою в І кв.-2026: дуб і береза подорожчали, вільха подешевшала

Ціна українських акцій на біржах у Варшаві та Лондоні підскочила на 4-25% на новинах про мирний план

Лише 5% бізнесу не відчуває браку кадрів, проте 83% респондентів відкрили нові вакансії у 2025р. - опитування ЄБА

Rauta виведе у 2026 р. на український ринок матеріали, виготовлені з "зеленої" сталі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА