Інтерфакс-Україна
09:22 11.03.2025

Металеві конструкції мають великий потенціал у проєктах відновлення - експерт

2 хв читати
Металеві конструкції мають великий потенціал у проєктах відновлення - експерт

Металеві конструкції мають великий потенціал у проєктах відновлення та допоможуть пришвидшити процес відбудови, повідомив директор Rauta, голова ради директорів асоціації "Український центр сталевого будівництва" Андрій Озейчук агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Металеві конструкції мають великий потенціал використання під час відновлення інфраструктурних об’єктів, передусім мостів, та захисту енергетичного комплексу”, - повідомив Озейчук.

За його словами, сприяти розвитку українського будівельного сектору допоможуть партнерства з міжнародними компаніями, стимулювати ринок також можливо завдяки держзамовленням.

“Українські виробники металоконструкцій можуть залучатися іноземними компаніями, які шукають місцевих виробників, для реалізації будівельних проєктів, оскільки сталь є переважним матеріалом для будівництва у більшості країн ЄС”, - пояснив він.

Суттєво збільшити об’єми ринку металоконструкцій також можуть мати програми модернізації логістичних хабів, складів та промислових зон, а також активне будівництво модульного житла та соціальних об'єктів з використанням сталевих рішень. Бізнес готовий запропонувати для таких проєктів відбудови інноваційні продукти, наголосив, глава асоціації.

Зокрема, технологія безкаркасних будівель із сендвіч-панелей, на яку Rauta отримала патент у 2024 році, дає змогу зводити енергоефективні будівлі за лічені дні. Таке рішення може застосовуватися для зведення індивідуальних житлових будинків, швидкомонтованих холодильних камер та холодильних складів, а також інших одноповерхових будівель житлового та комерційного призначення, навів приклад Озейчук.

Комплексе рішення з герметичності від Rauta дає змогу власникам будівель додатково заощаджувати до 30% витрат на їх експлуатацію. Технологія основана на використанні сендвіч-панелей Ruukki серії Energy і враховує всі можливі елементи для забезпечення повітронепроникності конструкції.

В 2023 році Rauta розробила технологію зведення стін багатоповерхових житлових будівель із застосуванням сендвіч-панелей замість кладки із штучних матеріалів,  що дозволяє збільшити площу реалізованих приміщень на 4,5%, в результаті чого забудовник отримує приблизно 11% додаткового прибутку, пояснив експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Компанія Трампа запустить віртуального оператора зв'язку, випускатиме смартфони у США

УЗА закликала ВР відхилити "олійні правки", уряд – розробити стратегію розвитку внутрішньої переробки та експорту

Україна першою в Європі ухвалила нацстандарт щодо екоіндунстріальних парків - Мінекономіки

Обсяг виплаченого українцям нацкешбеку за квітень зріс майже на 0,5% - Мінекономіки

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання для понад 137 тис. абонентів у трьох областях

"Ліси України" на торгах ІІІ кв. оновило рекорд: законтрактовано 98% круглого лісу і 94% дров ПВ

Укргазбанк видав кредит Запоріжжю на 300 млн грн для енергопроєктів

"Укренерго" у 2025р планує провести кілька місячних аукціонів з розподілу перетину для імпорту-експорту е/е

Експорт української молочки у травні збільшився на 25%, лідирує вершкове масло

НБУ повернеться до циклу зниження облікової ставки у II пів.-2025, але обережніше, ніж очікувалося

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА