Інтерфакс-Україна
09:22 11.03.2025

Металеві конструкції мають великий потенціал у проєктах відновлення - експерт

2 хв читати
Металеві конструкції мають великий потенціал у проєктах відновлення - експерт

Металеві конструкції мають великий потенціал у проєктах відновлення та допоможуть пришвидшити процес відбудови, повідомив директор Rauta, голова ради директорів асоціації "Український центр сталевого будівництва" Андрій Озейчук агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Металеві конструкції мають великий потенціал використання під час відновлення інфраструктурних об’єктів, передусім мостів, та захисту енергетичного комплексу”, - повідомив Озейчук.

За його словами, сприяти розвитку українського будівельного сектору допоможуть партнерства з міжнародними компаніями, стимулювати ринок також можливо завдяки держзамовленням.

“Українські виробники металоконструкцій можуть залучатися іноземними компаніями, які шукають місцевих виробників, для реалізації будівельних проєктів, оскільки сталь є переважним матеріалом для будівництва у більшості країн ЄС”, - пояснив він.

Суттєво збільшити об’єми ринку металоконструкцій також можуть мати програми модернізації логістичних хабів, складів та промислових зон, а також активне будівництво модульного житла та соціальних об'єктів з використанням сталевих рішень. Бізнес готовий запропонувати для таких проєктів відбудови інноваційні продукти, наголосив, глава асоціації.

Зокрема, технологія безкаркасних будівель із сендвіч-панелей, на яку Rauta отримала патент у 2024 році, дає змогу зводити енергоефективні будівлі за лічені дні. Таке рішення може застосовуватися для зведення індивідуальних житлових будинків, швидкомонтованих холодильних камер та холодильних складів, а також інших одноповерхових будівель житлового та комерційного призначення, навів приклад Озейчук.

Комплексе рішення з герметичності від Rauta дає змогу власникам будівель додатково заощаджувати до 30% витрат на їх експлуатацію. Технологія основана на використанні сендвіч-панелей Ruukki серії Energy і враховує всі можливі елементи для забезпечення повітронепроникності конструкції.

В 2023 році Rauta розробила технологію зведення стін багатоповерхових житлових будівель із застосуванням сендвіч-панелей замість кладки із штучних матеріалів,  що дозволяє збільшити площу реалізованих приміщень на 4,5%, в результаті чого забудовник отримує приблизно 11% додаткового прибутку, пояснив експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

Власник "Парусу" та готелю "Україна" Кріппа може купити Міжнародний виставковий центр

Співвласники Enzym Group та Kormotech, родина Вовк створила Міжнародну наглядову раду для глобальної експансії бізнесу

Експорт українським морським коридором у квітні скоротився на 45%

Україна отримала понад $133 млрд фіндопомоги від партнерів за 3 роки

"Укрнафтобуріння" у 2024р. отримало 1,19 млрд грн чистого прибутку

Очільник Миколаївської ОВА закликав бізнес скористатися грантами, пообіцяв $1000 за повідомлення про хабар

"Укрнафта" розпочинає геологорозвідку на Олеській ділянці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА