Інтерфакс-Україна
13:11 19.03.2025

Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю, які повертаються з війни

2 хв читати
Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю, які повертаються з війни

Відтепер роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для своїх працівників, які є ветеранами з інвалідністю та повертаються на свої місця роботи, повідомляє Державна служба зайнятості.

"З 18 березня набуло чинності рішення уряду щодо розширення можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю… Тепер роботодавці зможуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для своїх працівників, які є ветеранами і ветеранками з інвалідністю та повертаються  на свої  місця роботи. До цього програма поширювалась тільки на тих роботодавців, які працевлаштували працівників з інвалідністю та облаштували для них адаптоване робоче місце", - йдеться у повідомленні відомства.

Відзначається, що крім того, компенсацію можуть отримати самозайняті особи, фізичні особи - підприємці з інвалідністю, в тому числі й внаслідок війни.

"Отже, ветерани і ветеранки, які повертаються з військової служби до цивільного життя після поранень зможуть отримати таку компенсацію, якщо бажатимуть відновити свій бізнес, започаткувати новий або розвивати вже діючу власну справу", - йдеться у повідомленні.

Також розширено перелік засобів, за які можна отримати компенсацію, зокрема, додано технічні засоби, програмне забезпечення та послуги для перекладу з/на українську жестову мову, як офлайн, так і онлайн. 

У відомстві розповіли, що строк подачі заявки на облаштування інклюзивного робочого місця збільшено з 90 до 180 днів від часу працевлаштування людини з інвалідністю або повернення ветерана і ветеранки на своє робоче місце чи облаштування  робочого місця для себе.

"Програма компенсацій для облаштування робочих місць для людей з інвалідністю діє з серпня 2023 року. За цей час компенсацію отримали понад 2 тис. роботодавців за облаштування більш ніж 2,4 тис. робочих місць, з них понад 200 – для працівників із І групою інвалідності. З початку 2025 року вже працевлаштовано таким чином майже 450 людей з інвалідністю. Обсяг фінансування програми за час її дії склав 167 млн грн", - розповіли в Держслужбі зайнятості.

Відзначається, що найбільшу кількість компенсацій надано роботодавцям у Київській, Черкаській, Івано-Франківській областях та Київ. 

В середньому по Україні вартість одного такого облаштованого місця складає 78 тис. грн (максимально для І групи – 120 тис. грн, для ІІ групи – 80 тис. грн).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА