Інтерфакс-Україна
13:11 19.03.2025

Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю, які повертаються з війни

2 хв читати
Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю, які повертаються з війни

Відтепер роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для своїх працівників, які є ветеранами з інвалідністю та повертаються на свої місця роботи, повідомляє Державна служба зайнятості.

"З 18 березня набуло чинності рішення уряду щодо розширення можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю… Тепер роботодавці зможуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для своїх працівників, які є ветеранами і ветеранками з інвалідністю та повертаються  на свої  місця роботи. До цього програма поширювалась тільки на тих роботодавців, які працевлаштували працівників з інвалідністю та облаштували для них адаптоване робоче місце", - йдеться у повідомленні відомства.

Відзначається, що крім того, компенсацію можуть отримати самозайняті особи, фізичні особи - підприємці з інвалідністю, в тому числі й внаслідок війни.

"Отже, ветерани і ветеранки, які повертаються з військової служби до цивільного життя після поранень зможуть отримати таку компенсацію, якщо бажатимуть відновити свій бізнес, започаткувати новий або розвивати вже діючу власну справу", - йдеться у повідомленні.

Також розширено перелік засобів, за які можна отримати компенсацію, зокрема, додано технічні засоби, програмне забезпечення та послуги для перекладу з/на українську жестову мову, як офлайн, так і онлайн. 

У відомстві розповіли, що строк подачі заявки на облаштування інклюзивного робочого місця збільшено з 90 до 180 днів від часу працевлаштування людини з інвалідністю або повернення ветерана і ветеранки на своє робоче місце чи облаштування  робочого місця для себе.

"Програма компенсацій для облаштування робочих місць для людей з інвалідністю діє з серпня 2023 року. За цей час компенсацію отримали понад 2 тис. роботодавців за облаштування більш ніж 2,4 тис. робочих місць, з них понад 200 – для працівників із І групою інвалідності. З початку 2025 року вже працевлаштовано таким чином майже 450 людей з інвалідністю. Обсяг фінансування програми за час її дії склав 167 млн грн", - розповіли в Держслужбі зайнятості.

Відзначається, що найбільшу кількість компенсацій надано роботодавцям у Київській, Черкаській, Івано-Франківській областях та Київ. 

В середньому по Україні вартість одного такого облаштованого місця складає 78 тис. грн (максимально для І групи – 120 тис. грн, для ІІ групи – 80 тис. грн).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

Понад 1560 заявок зареєстровано на участь у третій групі програми REDpreneurUA

ІП "Формація.Львів" вже має 7 резидентів-виробників, після 2028 р. планується понад 50

Споживання е/е відчутно знизилося через потепління та сонячну погоду

Ціни на курячі яйця вперше з початку лютого подешевшали до 57,68 грн за десяток

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА