Інтерфакс-Україна
15:53 20.03.2025

Нацбанк очікує запуск усіма системними банками миттєвих переказів у I півріччі-2025

2 хв читати
Нацбанк очікує запуск усіма системними банками миттєвих переказів у I півріччі-2025

Миттєвими переказами Системи електронних платежів (СЕП) 4.1 Національного банку України (НБУ) вже користуються 19 банків із 61 на ринку, з яких 8 є системно важливими, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Національному банку.

"Частина банків вже зі свого боку реалізувала такий функціонал, і зараз 75% всіх миттєвих платежів обробляються до 2 секунд, а до 3 секунд — 88%", – сказав заступник голови НБУ Олексій Шабан в подкасті "Що з економікою?"

За його словами, якщо в грудні 2024 року пройшло 11,5 тисяч миттєвих платежів, то вже за два перші місяці 2025 року – 55,2 тис платежів на суму 543 млн грн.

Шабан додав, що динаміка з підключення банків влаштовує регулятора, і він сподівається, що в першому півріччі 2025 року всі системно важливі банки реалізують цю можливість.

Заступник голови НБУ зазначив, що нове оновлення СЕП орієнтувалось саме на миттєві перекази й була поставлена умова, що платіж, який відправляє користувач одного банку в інший за реквізитами IBAN, має проходити до 10 секунд.

Представник НБУ уточнив, що за добу в СЕП в середньому проходить 1,3 млн платежів на суму близько 658 млрд грн, хоча вона здатна виконувати в 10 разів більше платежів.

Шабан також навів дані щодо структури платежів за минулий рік: за кількістю найбільшу частку становлять операції до 1 тис. грн – 40%, платежі від 1 тис. до 100 тис. грн охоплюють 55%, а транзакції понад 100 тис. грн складають 5%.

Однак, за його словами, за сумою ситуація інша: платежі до 1 тис. грн дають лише 1% від загальної суми, операції від 1 тис. до 100 тис. грн – 1,4%, тоді як транзакції понад 100 тис. грн формують 98,5% загальної суми платежів.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у Нацбанку, станом на 19 березня 2025 року учасниками миттєвого переказу СЕП є 20 безпосередніх учасників системи, серед яких Національний банк та 19 банків: Ощадбанк, Приватбанк, Укрсиббанк, Райффазен Банк, Сенс Банк, Укрексімбанк, Креді Агріколь Банк, А-Банк (всі 8 системні), Кліринговий Дім, Скай Банк, Альтбанк, Ідея Банк, ЄПБ, Кредитвест Банк, Піреус Банк, Агропросперіс Банк, Акордбанк, Комінбанк, Банк Авангард.

Як повідомлялось, нова версія системи електронних платежів Національного банку України - СЕП-4.1 – з функціональністю миттєвих кредитових переказів почала роботу з 1 грудня 2024 року.

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА