Інтерфакс-Україна
10:07 21.03.2025

Рожкова вірить в успішну приватизацію Укргазбанку та Сенс Банку, але не цього року

3 хв читати
Рожкова вірить в успішну приватизацію Укргазбанку та Сенс Банку, але не цього року

Приватизація державних банків цього року малоймовірна через тривалість процесу, однак перспективи продажу Укргазбанку та Сенс Банку (обидва - Київ) залишаються високими, заявила перша заступниця голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова.

"Приватизація перших держбанків, на мою думку, цього року це нереально просто фізично, адже це тривалий процес", – сказала вона в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" та в той же час відзначила, що вірить в їх успішну приватизацію.

Рожкова нагадала, що через затримку у Верховній Раді президент підписав закон про особливості приватизації держбанків тільки в жовтні 2024 року і зараз необхідно обрати радника, аби процес розпочався.

"Безумовно, цей процес буде тривалішим, ніж у приватному секторі, – щонайменше дев'ять місяців - рік. Загалом шанси (на продаж) є, і досить великі. Наприклад, Укргазбанк – один із небагатьох банків з українським капіталом, який серйозно просунувся в імплементації ESG, позиціонуючи себе як "зелений" банк", - сказала перша заступниця голови НБУ.

Рожкова додала, що націоналізований у липні 2023 року Сенс Банк є наймолодшим з державних банків, тому його приватизація має бути простішою. Вона нагадала, що держава не докапіталізовувала його, і це спрощує розуміння ринкової ціни.

"Тому я вірю в успішну приватизацію цих банків", - резюмувала Рожкова.

За її словами, була зацікавленість Ідея Банком та потенційний інтерес до Сенс Банку серед міжнародних банківських груп, які вже представлені в Україні, для посилення своїх позицій неорганічним зростанням.

"Про істотний зовнішній інтерес як до інвестиції для розвитку говорити передчасно, але він точно з'явиться", – вважає перша заступниця голови НБУ.

За даними Нацбанку, Укргазбанк станом на початок 2025 року посідав п'яте місце за активами (213,72 млрд грн) серед 61-го банку, тоді як Сенс Банк – дев’яте місце (143,73 млрд грн).

Перша віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко на початку року повідомила, що Україна готова розглядати продаж державного Сенс Банку і приватизацію частки "Укрнафти".

Уряд утретє подовжив термін пошуку фінансового радника для продажу Сенс Банку та Укргазбанку - з грудня минулого року до березня цього. "Ми також готуємо до продажу два системні державні банки - Сенс Банк та Укргазбанк. До кінця березня 2025 року ми плануємо призначити міжнародно визнаного фінансового радника за прозорою процедурою і після консультацій із міжнародними фінансовими організаціями", - було зазначено в оновленому Меморандумі про економічну та фінансову політику за підсумками 6-го перегляду програми EFF Міжнародного валютного фонду (МВФ) у грудні.

Згідно з меморандумом, Україна зобов'язується скорочувати частку держави в банківському секторі, яка за час війни збільшилася до 56% за розміром загальних активів, а кількість підконтрольних державі банків досягла семи. У цьому ключі в жовтні 2024 року було ухвалено закон №3983-IX про особливості продажу держбанків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА