Інтерфакс-Україна
16:24 22.03.2025

Запаси газу в ПСГ становлять 5,7 млрд куб. м, що нижче минулорічного показника на 31%, – ексміністерка енергетики

2 хв читати
Запаси газу в ПСГ становлять 5,7 млрд куб. м, що нижче минулорічного показника на 31%, – ексміністерка енергетики

Загальний рівень запасів природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ) наразі становить 5,7 млрд куб. м, що нижче аналогічного періоду 2024 року на 31%, повідомила ексміністерка енергетики Ольга Буславець у Facebook 21 березня.

За її даними, у вказаний показник запасів входять 4,1 млрд куб. м газу довготривалого зберігання з урахуванням його обсягів на тимчасово непідконтрольних територіях, ще 0,6 млрд куб. м активного газу довготривалого зберігання, який було переведено в категорію "буферний" газ, а також 0,05 млрд куб. м газу нерезидентів.

"За даними ОГТСУ (ТОВ "Оператор ГТС України" – ІФ-У) за останній тиждень чистий імпорт газу в Україну (без short-haul) зменшився на 22% відносно позаминулого тижня та склав 45 млн куб. м", - написала ексміністерка.

Добове споживання газу в Україні через тимчасове зниження температур на цьому тижні зросло до 80-90 млн куб. м/добу, що потребувало відбору з ПСГ до 42 млн куб. м/добу та імпорту до 7 млн куб. м/добу.

Водночас запаси природного газу в ПСГ Європи становлять 36,9 млрд куб. м з рівнем наповнення 34%.

"Це нижче середнього за останні 5 років на 24%, та нижче рівня минулого року на 43%, або на 27,0 млрд куб. м", - зазначила Буславець.

Спотові ціни на природний газ TTF (віртуальна торгова точка у Нідерландах, title transfer facility – ІФ-У) за останній тиждень коливались в діапазоні EUR 40,5-42,5/МВт*год, що обумовлено коливанням температур в Північно-Західній Європі, реакцією ринку на переговори України та США щодо припинення війни, та зменшенням чистих довгих позицій спекулятивними інвестфондами.

Як повідомлялося з посиланням на главу ОГТСУ Дмитра Липпу, Україна може імпортувати щонайменше 4 млрд куб. м газу з квітня по жовтень 2025 року. При цьому із загального обсягу імпорту через Європу скраплений природний газ (СПГ) становитиме до половини, і якомога більша частина цього газу може надходити зі США.

Своєю чергою, як зазначила на минулому тижні Буславець, в сьогоднішніх цінах такий обсяг імпорту може коштувати більше $2 млрд, яких наразі немає у групи "Нафтогаз" після екстреного імпорту 0,6 млрд куб. м у лютому-березні та вичерпання кредитних коштів.

На її думку, наразі потрібно шукати додаткові рішення як в частині пошуку фінансування західними партнерами (підтримка МВФ, ЄС та гранти окремих країн, наприклад, Норвегії), так і в частині можливої трансформації розбалансованих сегментів ПСО (дефіцит) та комерційного сегменту (профіцит).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США мають намір пом'якшити автівкові мита після звернень автовиробників

Мінфін понизив ставку річних доларових ОВДП до 4,17-4,25% річних

Обсяг виданих у 4 міс.-2025 за програмою "єОселя" кредитів скоротився на 40%

В Україні набули чинності нові правила проведення лабораторних досліджень молокопродуктів на ринках

Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві видав у 2025р лише 24 кредити на 39,7 млн грн - міністр

НБУ визнав ділову репутацію 5-го президента та мажорітарія МІБ Порошенка небездоганною через санкції – реліз

Уряд оновив правила компенсації за розмінування сільгоспугідь

Через зимові обстріли Росія завдала Україні втрат обсягом майже 50% від всього видобутку газу - Шмигаль

Уряд цього тижня передасть Раді пропозиції щодо міжнародних експертів для відбору членів РП - Підласа

"Енергоатом" за 2024 р. отримав 1,3 млрд грн чистого прибутку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА