Інтерфакс-Україна
16:16 26.03.2025

Компанія "ТК-Домашній текстиль" запустила власну лінію виробництва синтепону

3 хв читати
Компанія "ТК-Домашній текстиль" запустила власну лінію виробництва синтепону

Компанія "ТК-Домашній текстиль" (ТК-ДТ), що входить до групи компаній "Текстиль-Контакт" (ТК Group), розпочала реалізацію нового проєкту, вартість якого загалом оцінюється приблизно у $400 тис. – виробництво у Чернігові різних видів синтепону, повідомив керуючий партнер "ТК-ДТ" Володимир Марценюк.

"Ми вже багато років думали, чи варто запустити ще одне виробництво. Це рішення було ухвалене наприкінці 2023 року. Ми підписали контракт з китайською компанією на постачання обладнання…. На початку цього року запустили обладнання у роботу, відпрацювали пробні зразки і вже фактично місяць виконуємо виробничі завдання", - повідомив він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, перевага китайського обладнання у першу чергу в його ціні, яка втричі нижча за ціну європейських виробників, хоча і має менший термін служби.

"Загалом на проєкт вже витрачено $350 тис., але я думаю, що коли ми закінчимо, його вартість становитиме $400 тис. - чималі гроші для будь-якого середнього бізнесу", - сказав Марценюк, додавши, що для реалізації проєкту довелось залучати партнерів.

За його словами, рішення розпочати виробництво наповнювачів продиктовано, зокрема, і тим, що у собівартості як верхньому одягу, так і у домашньому текстилі наповнювачі займають 20-25%.

"Оскільки ми один з найбільших виробників домашнього текстилю в Україні, то щорічно витрачали величезні гроші на закупівлю цих наповнювачів", - пояснює Марценюк.

Крім того, доставка продукції від виробників наповнювачів складає до 10% у собівартості.

За його словами, сьогодні на ринку таких наповнювачів присутні тільки українські виробники, і їх багато.

Керуючий партнер "ТК-ДТ" зазначив, що нове виробництво може виробляти наповнювачі шириною 2,6 м, виробнича потужність 300 кг/год.

"Можемо виробляти класичний синтепон, силіконізований (синтепон, оброблений силіконом, що робить його мʼяким, пухнастішим і еластичним), шерстепон – суміш натуральних вовняних та синтетичних волокон, яку часто використовують як наповнювач подушок, ковдр та курток; бавовнопон", - зазначив він.

Марценюк уточнив, що на даний час ринок наповнювачів з нетканих матеріалів має дуже великий обсяг.

"Навряд чи ми зможемо оцінити частку, яку плануємо зайняти. Гадаю, що у нас, можливо, одне виробництво із 50 в Україні. Розумію, що настільки ж серйозних великих виробництв може бути 10 - не більше, але є ще середні, дрібні виробництва - тобто їх достатньо", - каже він.

У переліку переваг наповнювачів компанії він, у перше чергу, назвав те, що компанія в якості сировини закуповує тільки первинне волокно з Китаю, тоді як більшість компаній переробляє вторинне волокно - вторинний поліефір, який виготовляють з PET-пляшки (так званий рециклінг).

Наразі за рахунок нового виробництва планується 50% продукції використовувати для власних потреб, 50% - продавати на ринку.

"ТК-Домашній текстиль" - лідер із виробництва тканин, домашнього текстилю, дитячого асортименту в Україні. У портфелі активів - одна з небагатьох в Україні оздоблювальна фабрика із випуску бавовняних тканин у Чернігові "ТК-ДТ Чернігів". Також серед її активів - швейні фабрики у Києві, Тернополі, Чернігові та в Одесі; взуттєва в Чигирині; в'язальне виробництво.

TK Group заснована 1995 року. Наразі представляє холдинг, що об'єднує весь спектр послуг текстильної промисловості - від сировини і ниток до готових рішень для клієнтів B2B, B2G, B2C.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

УЗА привітала переговори по відкриттю судноплавства в Чорному морі і застерегла від запровадження необдуманих механізмів

Україна та КНР розглядають можливість створення офіційного сервісного центру для ремонту китайської техніки

Schneider Electric та мережа ОККО обладнали ДБЖ понад 70% АЗК

УЗ тимчасово надала відправникам вантажів безкоштовний доступ до застосунку оформлення перевізних документів

Україна в березні експортувала 3,2 млн тонн зерна

"Нібулон" закликає зробити відкриття портів Миколаєва та Херсона ключовою умовою відновлення судноплавства в Чорному морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА