Інтерфакс-Україна
16:42 08.04.2025

Віртуальні активи в Україні мають оподатковуватись 18% ПДФО та 5% ВЗ або пільговими 5% та 9% - НКЦПФР

2 хв читати
Віртуальні активи в Україні мають оподатковуватись 18% ПДФО та 5% ВЗ або пільговими 5% та 9% - НКЦПФР

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) України опублікувала повний документ матриці оподаткування віртуальних активів (ВА), згідно з якою ставка оподаткування ВА складає 18% податку на доходи фізосіб і 5% військового збору, або пільгові 5% та 9%.

Документ опублікував голова регулятора Руслан Магомедов у своєму Телеграм-каналі у вівторок.

"У цифрову епоху питання податків для криптовалюти - не гіпотеза, а реальність, що дуже швидко наближається. Саме тому НКЦПФР розробила матрицю, яка демонструє варіанти оподаткування різних операцій з віртуальними активами - від майнінгу до airdrop. Вона базується на міжнародному досвіді та адаптована до української юрисдикції", - прокоментував документ Магомедов.

Згідно з матрицею, об’єктом оподаткування є чистий дохід (дохід-витрати) або виручка. Момент визначення доходу може бути за загальним правилом, що передбачає визнання доходу у момент отримання, як компенсації за товари/послуги чи у момент відчуження віртуальних активів в обмін на інші активи, у тому числі на інші віртуальні активи.

Існує також варіант визначення доходу у момент обміну віртуальних активів на валютні цінності чи на інші (не цифрові) активи. В якості оподатковуваних операцій розглядаються лише операції відчуження ВА в обмін на інші валютні цінності чи на інші активи, що не є віртуальними активами. Країни, що не оподатковують crypto-to-crypto: Австрія, Франція, Сінгапур (не має податку на приріст капіталу для індивідуальних інвесторів та компаній), Малайзія (криптовалютні транзакції звільняються від податків, лише якщо вони не є регулярними або повторюваними); Грузія (фізособи звільняються від будь-якого прибуткового податку на прибуток від продажу криптовалюти та від податку на приріст капіталу).

У матриці також розписані методи оподаткування окремих операцій: майнінгу, стейкінгу, хардфорку та еірдропсів.

Згідно із документом, створення токенів, поставка без оплати, зберігання та переказ ВА (якщо послуги безкоштовні), обмін ВА та модифікація токенів не підлягають ПДВ. Проте, поставка товарів/послуг з отриманням винагороди криптовалютою, винагороди за зберігання та переказ ВА, деякі модифікації, що призводять до поліпшення існуючого токена або до створення нового токена - будуть обкладатися ПДВ і, можливо, звільнятися від нього на підставі статті 135(1)(e) Директиви про ПДВ як послуги, що стосуються платіжних засобів.

Як повідомляв 12 березня Магомедов, комісія презентувала матрицю оподаткування віртуальних активів на робочій групі комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, а також підготувала драфт законопроєкту.

У свою чергу в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" заступниця голови НБУ Катерина Рожкова зазначила, що законопроєкт про віртуальні активи в Україні із розподілом повноважень регуляторів буде підготовлено до жовтня 2025 року із залученням технічної допомоги міжнародних партнерів, він базуватиметься на європейській директиві MiCA.

Джерело: https://t.me/rmagomedov/46

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА