Інтерфакс-Україна
13:47 09.04.2025

Бізнес через 10%-ве мито США може перекласти витрати на кінцевого споживача та переформувати контракти - СУП

3 хв читати

Компанії-члени  Спілки українських підприємців (СУП) розглядають можливість часткового перекладення витрат на кінцевого споживача, переформатування контрактів або оптимізацію ланцюгів постачання через застосування  10% мита Сполученими Штатами Америки.

"10%-ве мито, запроваджене США, стало несподіванкою для українського бізнесу. Ми опитали наших учасників, які займаються прямим експортом до США, і наразі можемо сказати, що ситуація ще надто нова, тому більшість компаній ще не сформували чіткого бачення щодо її впливу на діяльність", - пояснила СУП в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

В організації зазначили, що компанії-учасники не лише аналізують можливість часткового перекладення витрат на кінцевого споживача, переформатування контрактів або оптимізацію ланцюгів постачання, а й розглядають варіанти виходу на альтернативні ринки.

В СУП підкреслили, що компанії також очікують більш чіткої позиції українського уряду щодо переговорів із американською стороною, адже збереження пільгових умов торгівлі є надзвичайно важливим у нинішній економічній ситуації.

"Ми будемо уважно моніторити ситуацію та готові надати оновлений коментар, щойно компанії отримають більше конкретики й сформулюють свої дії у відповідь", - резюмували в СУП.

Співвласник компанії-члена СУП Goodevas, виробника товарів розвитку для дітей до семи років і активним експортером до США, Олексій Цілик додав, що мита будуть додатковими витратами, а сама компанія очікує на реакцію ринку протягом 2-3 місяців.

"На США зараз припадає до 20% наших продажів. Зараз за нашими товарами мито складає 0%, буде 10%, і, відповідно, при розмитненні контейнера за $50-70 тис. доведеться додатково сплатити $5-7 тис. Це суттєво, але побачимо, як відреагує ринок і роздрібні ціни. Ми продаємо свої товари онлайн, і більшість наших конкурентів везуть свої товари з Китаю, тому ми в очікуванні, як відреагує ринок за 2-3 місяці", - повідомив він в коментарі агентству.

Цілик зазначив, що останній контейнер до США компанія розмитнила ще 5 квітня без мит. Втім, щодо наступних поставок в компанії прогнозують вже додаткові витрати.

Раніше в ЄБА повідомили, що застосування 10%-вого мита США може бути болісним для виробників металургійної продукції, деякі українські виробники навіть можуть вийти з американських ринків,

Водночас підприємства міжнародної бізнес-спільноти Board, які діють на ринку США, повідомили, що не планують розривати відносини з цією країною після застосування 10%-го мита на товари. Вони також не збираються знижувати ціни на товари, але розглядають діяльність на нових ринках.

Вночі з 2 на 3 квітня президент США Дональд Трамп вирішив використати свої повноваження відповідно до закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження 1977 року (IEEPA) та запровадити 10%-вий митний тариф для всіх країн. Документ набув чинності 5 квітня.

В оприлюднених таблицях, де для України встановлено мито в 10%, відсутня Росія, але причини такої відсутності не пояснюються.

Раніше повідомлялося, що деякі товари не підпадають під дію 10%-го мита. До них, з одного боку, належать енергоносії та певні інші корисні копалини, недоступні в США, мідь, фармацевтичні препарати, напівпровідники та вироби з деревини, а з іншого - сталеві/алюмінієві вироби та автомобілі/автозапчастини, на які вже поширюються інші митні тарифи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА