Інтерфакс-Україна
14:06 22.04.2025

Ціна золота оновила рекорд, перевищивши позначку $3500 за унцію

2 хв читати
Ціна золота оновила рекорд, перевищивши позначку $3500 за унцію

Ціна золота оновила черговий рекорд, перевищивши позначку $3500 за унцію.

Традиційно попит на дорогоцінний метал та інші активи "тихої гавані", зокрема долар і US Treasuries, збільшується на тлі підвищення економічної невизначеності. Цього разу, однак, інвестори, побоюючись наслідків торговельної війни для економіки США, шукають притулку не в американських активах, а в золоті або найнадійніших валютах, як-от єна або швейцарський франк, зазначають експерти.

З початку поточного року золото подорожчало майже на 30%.

"Швидке зростання вартості золота цього року говорить мені, що ринки відчувають менше довіри до США, ніж будь-коли", - зазначає аналітик Kallanish Index Services Лі Лян Ле.

Ціна червневих ф'ючерсів на золото на біржі Comex за даними на 13:00 к. ч. становила $3467,4 за унцію. Раніше під час торгів вона піднімалася до $3509,9 за унцію.

Тиск на долар і US Treasuries також чинять нападки Трампа на голову Федеральної резервної системи (ФРС) Джерома Пауелла. У понеділок він опублікував новий пост у соцмережі Truth Social, в якому назвав Пауелла "великим невдахою" і зажадав негайного зниження ставок Федрезервом.

Це створює побоювання з приводу можливої політизації грошово-кредитної політики в США, потенційного підриву довіри до ФРС і ще більше послаблює довіру інвесторів до американських активів, пише Trading Economics. На цьому тлі долар подешевшав, а прибутковості довгострокових US Treasuries зросли.

Учасники ринку цілком логічно скорочують присутність в американських активах, оскільки ознак того, що Білий дім змінює курс політики, що стрясає ринки, немає, а золото, можливо, залишається єдиним активом-притулком, з огляду на його несприйнятливість до імпульсивних публікацій Трампа в соцмережах, говорить аналітик Pepperstone Майкл Браун, слова якого наводить The Wall Street Journal.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"ArcelorMittal Кривий Ріг" за війну інвестував у виробництво $325 млн та знов скаржиться на високі ціни на е/е

"Епіцентр" запустив діджиталізований пункт сортування відходів у ТРЦ в Чабанах

NovaPay розмістив 3-й випуск облігацій для інституційних інвесторів на 100 млн грн

Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України на 2026р до 2%

Дефіцит кадрів спонукає будівельну сферу пропонувати конкурентні умови для спеціалістів – девелопери

Глава НБУ розглядає міжнародну фінансову підтримку України як оплату експорту послуг з безпеки

Сценарії проходження ОЗП є на всі випадки, але говорити про тривалі відключення світла та газу зарано - глава Міненерго

Компенсація за купівлю вітчизняної с/г техніки та обладнання у вересні становитиме 138,3 млн грн

Представник Нацбанку змінив представника НКЦПФР в наглядовій раді Нацдепозитарію

Українські аграрії опанують європейські вимоги і стануть частиною європейської агроспільноти не пізніше 2035р - думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА