Інтерфакс-Україна
14:54 22.04.2025

Чисті валютні інтервенції НБУ за минулий тиждень впали на 43,2%

2 хв читати
Чисті валютні інтервенції НБУ за минулий тиждень впали на 43,2%

Національний банк зменшив продаж валюти на міжбанківському ринку минулого тижня на $221,77 млн, або на 41,4% – до $314,4 млн, свідчить статистика регулятора на його сайті.

Згідно з нею, Нацбанк протягом минулого тижня навіть купив на ринку $10 млн, останній раз це було на початку березня, а загалом з початку року купівля склала $33,5 млн проти $10,24 млрд продажу.

Таким чином чисті валютні інтервенції НБУ за минулий тиждень впали на 43,2% – до $304,4 млн.

Дані, які регулятор встиг оприлюднити за цей час, свідчать про зміну ситуації на готівковому ринку валюти: вперше з початку року продаж валюти перевищував купівлю. З $19,7 млн у понеділок чисте сальдо продажу знижувалось до $8,3 млн у вівторок, $1,2 млн у середу та $3,0 млн у четвер.

Протягом минулого тижня офіційний курс гривні щодо долара був волатильним: з позначки 41,3879 грн/$1 у понеділок він зміцнився до 41,1753 грн/$1 грн у середу, після чого знову ослаб до 41,3955 грн/$1 наприкінці тижня.

На готівковому ринку гривня за тиждень подешевшала на 10-14 коп. з розширенням маржі: курс купівлі – до 40,95 грн/$1, тоді як продажу – до 41,10 грн/$1.

Як зазначають аналітики КИТ Group, на початку квітня валютний ринок України продовжував демонструвати відносну стабільність у сегменті долара та помітне посилення євро: курс долара знижується під впливом зовнішньої слабкості долара США, тоді як курс євро зростає як унаслідок глобального тренда, так і через структурний попит на євровалюту в Україні.

"Загалом валютний ринок України характеризується зростанням ліквідності, звуженням спредів і зменшенням волатильності стосовно долара, що є свідченням формування відносної передбачуваності подальших курсових траєкторій", – вважають у КИТ Group.

Вони зауважили, що на внутрішньому ринку курси купівлі-продажу наблизилися до офіційного курсу НБУ: ринкові курси і купівлі, і продажу долара стали рухатися практично синхронно з офіційним, без суттєвих відхилень і рівновіддалено від офіційного — +\- 25 коп., що знижує волатильність ринку.

"У короткостроковому періоді (2–4 тижні) курс долара, найімовірніше, плавно рухатиметься в діапазоні 41,10–41,80 грн/$ з можливими коригуваннями в межах 20–30 копійок, пов’язаними із ситуативним попитом", - прогнозують в КИТ Group.

На їх думку, середньострокова перспектива (2–4 місяці) передбачає можливість повернення до діапазону 41,80–42,50 грн/$ у разі зростання інфляції, імпортної активності чи тиску на бюджет.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

ЄБРР надав ПриватБанку та Укргазбанку гарантії для залучення EUR900 млн кредитів

Покупці житла преміум-класу віддають перевагу унікальним концепціям у поєднанні з автономністю та безпекою – девелопери

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА