Інтерфакс-Україна
18:12 02.05.2025

Мінекономіки та парламентський комітет розширять перелік локалізованих товарів через звернення виробників

2 хв читати
Мінекономіки та парламентський комітет розширять перелік локалізованих товарів через звернення виробників

Міністерство економіки України та комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку вперше застосовали передбачену законом процедуру розширення переліку товарів, на які поширюється вимога локалізації через прохання 25 виробників, повідомляється на сайті міністерства в п’ятницю.

"Політика локалізації стала дієвим інструментом підтримки промисловості в умовах війни та основою для створення держполітики "Зроблено в Україні", яка об’єднує всі ключові програми розвитку українських виробників. Завдяки їй ми зберегли важливі виробничі галузі й робочі місця українців під час війни. Те, що сьогодні бізнес сам виступає ініціатором розширення локалізації, показник того, що вона працює і допомагає виробникам розвиватись", - наводяться в повідомленні слова першої віцепрем’єр - міністерка економіки України Юлії Свириденко.

Вона додала, що Міністерство продовжить вдосконалювати й локалізацію, й інші програми стимулювання виробництва, інвестицій та експорту, об’єднані політикою "Зроблено в Україні".

Зазначається, що у липні 2022 року набули чинності зміни до закону про публічні закупівлі, які поступово збільшують вимогу щодо локалізації, тобто частки української складової у певних товарах. Протягом 10 років вона має зрости з 10% до 40%.У 2025 році рівень локалізації має становити не менше 25%.

Зараз вимога локалізації стосується 103 товарів із чотирьох напрямів машинобудування: залізничний транспорт, міський транспорт, комунальна техніка та енергетичне обладнання.

Передбачається розширення локалізації ще на 25 товарів категорій машинобудування, зокрема ліфти, трактори тощо; товари легкої промисловості, зокрема спецодяг і військова форма; освітлювальні прилади, кабелі, світлофори; металоконструкції та труби великого діаметра.

Запропоноване розширення вже отримало схвалення Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку. Це дає Мінекономіки правові підстави готувати відповідний проєкт постанови для погодження для розгляду Кабміном.

В міністерстві додали, що уряд і парламентський комітет з питань економічного розвитку залишаються відкритими до подальших ініціатив українських виробників щодо розширення переліку локалізованих товарів у публічних закупівлях. Свої пропозиції зацікавлені виробники можуть направляти до Міністерства економіки.

Вимога локалізації не поширюється на товари, вироблені в країнах - учасницях Угоди СОТ про державні закупівлі (GPA), зокрема в країнах ЄС, США, Японії, Південній Кореї, Великій Британії та інших.

В Мінекономіки пояснили, що локалізація в публічних закупівлях — це вимога до мінімальної частки української складової у вартості товарів, що закуповуються за бюджетні кошти. Завдяки цьому держінвестиції спрямовуються на підтримку нацвиробництва, створення робочих місць і розвиток промисловості.

Моніторинг дотримання вимог локалізації здійснює Міністерство економіки України. Виробники самостійно розраховують ступінь локалізації та підтверджують його відповідно до затвердженої формули.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Експортний потенціал галузі ветпрепаратів - понад $1,5 млрд на рік – міністр агрополітики

Оман відкрив свій ринок для української продукції птахівництва

Фінкомітет Ради пропонує розширити програму "5-7-9%", зокрема для кредитування ОПК

Дешева російська сировина підриває зелений перехід металургії в ЄС і потрібна заборона імпорту ЗРС та напівфабрикатів –"Метінвест"

Гетманецев пропонує виключити представників ОГП, НАБУ, БЕБ та інших служб з переліку тих, хто може претендувати на пільгову іпотеку

Фінкомітет Ради закликає збільшити фінансування "єОселі" за рахунок Нацкешбеку та інших неефективних програм

Зерно становить третину контейнерних перевезень залізницею –дослідження

Українці задонатили на "банки" monobank 100 млрд грн з початку повномасштабної війни - Гороховський

"Нафтогаз" повідомляє про виграш арбітражу в "Газпрому" на $1,37 млрд у Швейцарії

Глава Міненерго розраховує на перезавантаження "Укренерго" після призначення Зайченка керівником

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА