Інтерфакс-Україна
09:21 08.05.2025

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

2 хв читати
Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

Україна до кінця цього року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків Європейського Союзу і перейти до їх повного впровадження у 2027 році, повідомило Міністерство енергетики з посиланням на очільника відомства Германа Галущенка.

"Процес підготовки відповідного законодавства досить складний і потребує часу. Але ми плануємо ухвалити необхідний пакет уже цього року. Наступний рік має стати перехідним періодом, а повноцінне впровадження розпочнеться вже з 2027 року", – зазначив він у ході зустрічі з директором Агентства ЄС з питань співробітництва енергетичних регуляторів (ACER) Крістіаном Зінглерсеном 7 травня.

В Міненерго доповнили, що важливою складовою процесу євроінтеграції є активізація співпраці між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), та ACER, насамперед – у процесі впровадження стандартів і правил ЄС щодо прозорості та запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках.

Під час зустрічі сторони також обговорили можливості поглиблення взаємодії шляхом обміну досвідом, надання експертної та технічної підтримки, зокрема з питань підготовки нормативної бази та гармонізації українського законодавства з правилами та регламентами, які регулюють функціонування європейських ринків.

Як повідомлялося з посиланням на директора Секретаріату Енергетичного співтовариства (ЕС) Артура Лорковскі, Україна повинна прискорити транспозицію інтеграційного пакету з електроенергетики і прийняти необхідне законодавство до червня цього року, щоб приєднатися до єдиного ринку електроенергії ЄС у першому кварталі 2027 року, "коли для цього буде вікно можливостей",

"Якщо цього не станеться, інтеграцію в європейський енергоринок буде відкладено на 2028 рік", - сказав Лорковскі на засіданні Енергокомітету Верховної Ради 26 березня.

Раніше, у серпні 2024 року проєкт закону "Про впровадження Інтеграційного пакету у сфері електроенергії" (Electricity Integration Package) представило в Києві Американське агентство з міжнародного розвитку (USAID) у своєму Проєкті енергетичної безпеки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський запропонував Канаді долучитися до значних енергопроєктів

Чистий прибуток банків України за 7 міс.-2025 скоротився на 1,2%

Ціновий індекс е/е базового навантаження BASE на РДН України за 20 днів серпня збільшився на 8,1%, продовживши 2-місячне зростання

В Україні накопичено 10,8 млрд куб. м газу при урядовому плані на 1 листопада 13,2 млрд куб. м і щодобовій закачці 50 млн куб. м

Канада скасовує частину митних зборів на американську продукцію - прем'єр

ПУМБ у I-пів.-2025 увійшов у першу 5-ку найбільших банків за загальними активами, ОТП Банк – у першу 10-ку

Житнє борошно і свинина лідирують за темпами росту цін в січні-липні

Рада розгляне законопроєкт про легалізацію криптовалют на відкритті наступної сесії - Гетманцев

Найприбутковішими банками в I півріччі стали Приват, Ощад, Райф, Укрексім та ПУМБ, найзбитковішими – РВС та Альянс

Попит покупців житла на фінпрограми забудовників із подовженим терміном розстрочки росте – девелопери

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА