Інтерфакс-Україна
20:02 09.05.2025

Обсяг фінансування енергопроєктів у квітні впав вдвічі – НБУ

2 хв читати

Кількість фактично наданих кредитів на реалізацію проєктів зі встановлення енергетичного обладнання у квітні зменшилася до 79 зі 118 у березні, а загальний обсяг виданого фінансування впав вдвічі – до 1,3 млрд грн, повідомив Національний банк України (НБУ) у п’ятницю на сайті за даними опитування 20 банків.

За його даними, з завершенням опалювального сезону у квітні загальна кількість поданих заявок скоротилася до 183 зі 207 у березні, їх обсяг – до 1,1 млрд грн з 2,27 млрд грн.

Ще більше впала кількість та сума схвалених заявок -- з 95 на 2,28 млрд грн у березні до 67 на 192 млн грн у квітні.

Загалом, за даними НБУ, українські банки з червня-2024 по квітень-2025 розпочали фінансування проєктів зі встановлення енергетичного обладнання загальною потужністю понад 680 МВт на суму 18 млрд грн,

"Банки отримали 4 269 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 85 млрд грн та розпочали фінансування таких проєктів (надали кредити та відкрили ліміти) на суму 18 млрд грн", - зазначив центробанк.

Нацбанк уточнив, що найбільше коштів спрямовано на придбання та встановлення газопоршневих когенераційних установок (262МВт), будівництво сонячних електростанцій (227 МВт) та закупівлю дизельних і бензинових генераторів (128 МВт).

За його даними, банки також кредитують і населення: з червня 2024 року було надано 7 364 кредитів на суму 1 млрд грн, а обсяг валового портфеля кредитів фізичним особам на зазначені цілі з урахуванням погашення становить 876  млн грн.

НБУ нагадав, що у червні 2024 року за сприяння регулятора 20 банків, що контролюють понад 85% чистих активів сектору, підписали меморандум про готовність фінансувати відновлення енергетики.

Базова ставка кредитування відповідно до зазначеного меморандуму – від 13,5% річних (або UIRD3M + 0,5% на перший рік фінансування, а далі – не більше UIRD12M +3%).

У межах загальної активізації банків у цьому напрямі частка одного з найбільших державних банків Ощадбанку  – у фінансуванні енергетики у 1 кварталі 2025 року склала понад 31%. Упродовж 2024–2025 років у сегменті корпоративного бізнесу за його участі було укладено угоди на суму понад 85 млн євро, включно з проєктами розбудови генерації та зберігання енергії. Серед них – перший на ринку приклад банківського кредитування проєкту зі встановлення 30 МВт систем накопичення енергії для надання допоміжних послуг, реалізованого компанією KNESS у межах конкурсної процедури НЕК "Укренерго".

РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Законопроєкт про ліквідацію партизації на місцевих виборах у малих громадах внесений в Раду

Мінфін у III кв.-2025 тричі запропонує доларові ОВДП і раз - у євро зі збільшеним до 1,5 року терміном обігу

Перевірку доброчесності та відповідності голови та членів НКЦПФР продовжено на місяць - програма з МВФ

Шмигаль обговорив з генсеком ОЕСР реформи в Україні

Схід порожніх вантажних вагонів на Рівненщині вплинув на рух пасажирських поїздів – "Укрзалізниця"

Офіційний курс євро до гривні вперше досяг майже 49,41 грн/EUR1

Тарифи на газ та електрику для населення становлять половину ринкових – МВФ

Бізнес вкотре закликав Кабмін не посилювати навантаження на надрокористувачів

Україна зобов’язалася своєчасно сформувати повний склад НКРЕКП – МВФ

"ДТЕК" за червень відновив електропостачання 443 тис. абонентів у чотирьох областях та Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА