Інтерфакс-Україна
09:02 18.05.2025

Moody’s знизило кредитний рейтинг США, інвестори занепокоєні фіскальною політикою Вашингтона - ЗМІ

1 хв читати
Moody’s знизило кредитний рейтинг США, інвестори занепокоєні фіскальною політикою Вашингтона - ЗМІ

Рішення рейтингового агентства Moody’s знизити суверенний кредитний рейтинг США посилило занепокоєння інвесторів щодо стійкості фіскальної політики країни на тлі зростаючого державного боргу, повідомляє Reuters.

Moody’s стало останнім з провідних агентств, яке пішло на зниження рейтингу США, посилаючись на тривале зростання боргу, який наразі перевищує $36 трлн. Fitch знизило рейтинг у 2023 році, а S&P – ще у 2011-му.

"Рішення агентства ухвалено на тлі спроб республіканців у Конгресі просунути масштабний пакет змін, що передбачає податкові пільги, збільшення витрат і скорочення соціальних програм. За оцінками Комітету за відповідальний федеральний бюджет, ці ініціативи можуть додати до $5,2 трлн до боргу країни до 2034 року", - йдеться в повідомленні.

Занепокоєння інвесторів підтверджується ринковими даними — зростає дохідність довгострокових казначейських облігацій, що сигналізує про підвищення вартості запозичень. "Ринок не дуже вірить у скорочення дефіциту", — вважає Ентоні Вудсайд з Legal & General Investment Management America.

Уряд уже досяг ліміту запозичень у січні, і міністр фінансів Скотт Бессент попередив, що так звана "дата Х", коли уряду бракуватиме коштів для виконання зобов’язань, може настати вже в серпні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Укрексімбанк та SACE (Італія) підписали Меморандум про взаєморозуміння для розвитку міжнародного співробітництва

ЄІБ розширив грантові програми для зміцнення енергетичної стійкості громад загальним бюджетом біля EUR40 млн

ЄС надав новий пакет підтримки України в EUR600 млн

Україні після перегляду квот на поставки пшениці до ЄС потрібно знайти нові ринки для 3,2 млн тонн, допомогти могло б ЕКА – думка

Трейдери в 2024/25 МР не експортували з України 16,2 млн тонн зерна, загроз для внутрішньої продовольчої безпеки немає - УЗА

"Центренерго" та Swedfund на полях URC-2025 домовились про співпрацю в розвитку енергоміксу компанії – СЕО

Президентка ЄК оголосила про початок роботи Європейського флагманського Фонду реконструкції України для відбудови підприємств та житла

Україна отримала EUR1 млрд від ЄС в рамках механізму ERA - Шмигаль

До URC2025 підготовлено біля 200 угод на EUR10 млрд – Зеленський

Нідерланди нададуть EUR300 млн у 2025-2026рр. для української економіки та відновлення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА