Інтерфакс-Україна
19:03 21.05.2025

Ліміт суми кредиту за програмою "єОселя" має зростати пропорційно здорожчанню вартості житла – думка

2 хв читати
Ліміт суми кредиту за програмою "єОселя" має зростати пропорційно здорожчанню вартості житла – думка

Граничний розмір кредиту, що видається за державною програмою "єОселя", має збільшуватися пропорційно зростанню вартості квадратного метра, аби забезпечувати участь у програмі якісного житла, вважає керуючий партнер групи компаній DIM Олександр Насіковський.

"У всіх нових чергах у сегменті "комфорт" та "комфорт+", які ми плануємо запускати найближчим часом, ми вже переглянули планування та зробили їх ближчими до умов та обмежень "єОселі". Адже готуємо їх одразу до акредитації з банками-партнерами. Однак варто враховувати, що ринок стає дедалі динамічнішим, і ми очікуємо зростання вартості квадратного метра на 15-20%. Сподіваємося, що й ліміти за сумами кредитів на сім’ю також будуть зростати пропорційно, адже ми не плануємо поступатися якістю будівництва", – зазначив Насіковський у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, у 2024 році приблизно 25-30% від усіх запитів до офісів продажів DIM стосувались саме державних програм. Втім, до реальних угод переходило не більше 10% .

"Ми готові продавати і більше, але ліміти по сумам кредитів на позичальника та лімітовані кошти в банках поки не дають нам збільшити об’єми", – пояснив експерт.

Як повідомлялося, середній розмір кредиту за програмою "єОселя" становить 1,8 млн грн. За словами голови правління ПрАТ "Укрфінжитло" Євгена Мецгера, компанія має зосередити фокус програми на людях з невисоким рівнем доходів.

Портфель девелоперської компанії DIM складається з нерухомості в Києві та області загальною площею понад 900 тис кв. м. В експлуатацію введено 3670 квартир, збудовано понад 356 тис кв. м житлових та комерційних площ. На стадії будівництва перебувають 6 проєктів загальною площею понад 346 тис. кв. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна оптимізує структуру власності Нацдепозитарія для залучення міжнародних інвесторів – меморандум з МВФ

Законопроєкт про ліквідацію партизації на місцевих виборах у малих громадах внесений в Раду

Мінфін у III кв.-2025 тричі запропонує доларові ОВДП і раз - у євро зі збільшеним до 1,5 року терміном обігу

Перевірку доброчесності та відповідності голови та членів НКЦПФР продовжено на місяць - програма з МВФ

Шмигаль обговорив з генсеком ОЕСР реформи в Україні

Схід порожніх вантажних вагонів на Рівненщині вплинув на рух пасажирських поїздів – "Укрзалізниця"

Офіційний курс євро до гривні вперше досяг майже 49,41 грн/EUR1

Тарифи на газ та електрику для населення становлять половину ринкових – МВФ

Бізнес вкотре закликав Кабмін не посилювати навантаження на надрокористувачів

Україна зобов’язалася своєчасно сформувати повний склад НКРЕКП – МВФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА