Інтерфакс-Україна
13:19 23.05.2025

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

2 хв читати
Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Кабінет міністрів затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів України відповідно до закону "Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів".

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук в Телеграм-каналі, відповідне рішення уряд прийняв на засіданні у п'ятницю.

За його словами, план дій, зокрема, визначає механізми використання результатів моніторингу ринку нафти та нафтопродуктів, механізми розрахунку показників та індикаторів стану ринку для виявлення ознак виникнення кризової ситуації, рівні кризової ситуації з переліком завдань та дій учасників для кожного рівня та процедури прийняття рішень щодо запровадження і припинення дії кризової ситуації.

В грудні 2024 року Міністерство енергетики України оприлюднило проєкт відповідного розпорядження уряду "Про затвердження плану дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів України".

"Реалізація розпорядження дозволить створити механізм розробки та впровадження ефективних заходів для забезпечення стійкості ринку нафти та нафтопродуктів та стабільності постачання нафтопродуктів в Україні, зокрема шляхом використання мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в умовах кризової ситуації", - говориться у пояснювальній записці до проєкту документу.

Як пояснили в Міненерго, затвердження вказаного плану дій дозволить Україні виконати свої зобов'язання, передбачені Директивою Ради ЄС 2009/119/ЄС від 14 вересня 2009 року, яка зобов'язує держави-члени підтримувати мінімальний рівень резервів сирої нафти та/або нафтопродуктів.

Відповідно до вимог закону від 21 листопада 2023 року № 3484-ІХ "Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів (МЗНН – ІФ-У)", зобов’язання щодо створення мінімальних запасів нафти із складу МЗНН виникають у суб’єктів ринку через шість місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів здійснюється поетапно, з досягненням упродовж восьми років встановленого обсягу. Зокрема, частка МЗНН, що мають створюватися суб’єктами ринку, обчислюється від введеного в обіг суб’єктами ринку обсягу нафти та/або нафтопродуктів за базовий рік, але не менше 250 тонн, та становить протягом восьмого року та наступних років 24%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль обговорив з делегацією МВФ видатки на оборону на 2025-2026 рр.

"Нафтогаз" та уряд опрацьовують механізми вирішення боргової проблеми в теплопостачанні – глава НАК

Доходи держбюджету за 8 міс.-2025 зросли на 24,2%, видатки – на 23,7%

Більше половини підприємців очікують зростання бізнесу у 2026 році - ЄБА

НБУ має намір уніфікувати вимоги до структури власності надавачів фінпослуг в одному нормативно-правовому акті

Ситуація з падінням цін на енергоринку 1-5 вересня адекватна сезонним факторам – ексміністерка енергетики

Пишний про регулювання ринку ВА: Ми не хочемо жодного трансферу наших монетарних повноважень

ТЕС мають план Б з імпортом вугілля на випадок втрати видобутку через обстріли РФ – член наглядради "Укренерго"

Стан готовності основних секторів до опалювального сезону понад 80% - Свириденко

Керівництво та наглядова рада "Нафтогазу" зустрілися з місією МВФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА