Інтерфакс-Україна
14:44 26.06.2025

Банківське фінансування енергопроєктів сягнуло 25 млрд грн за рік

2 хв читати
Банківське фінансування енергопроєктів сягнуло 25 млрд грн за рік

Українські банки з червня 2024-го по червень-2025 профінансували проєкти зі встановлення енергетичного обладнання загальною потужністю понад 705 МВт на суму 25 млрд грн, повідомив Національний банк України (НБУ).

"Банки за рік від дати підписання меморандуму про відновлення енергетики профінансували проєкти на 25 млрд грн", - повідомив регулятор на своєму сайті в четвер.

За результатами щотижневого опитування банків, яке Національний банк запровадив напередодні підписання меморандуму, з того часу було видано 1 879 кредитів бізнесу на загальну суму 23,7 млрд грн і 8 622 кредити населенню на 1,3 млрд грн.

У червні обсяг виданих енергокредитів став найбільшим за останній рік - 5,5 млрд грн. Станом на 25 червня, з урахуванням погашення, валовий портфель таких кредитів юридичним особам сягнув 14,9 млрд грн, фізичним особам - 1 млрд грн.

"Станом на 25 червня загальна профінансована банками потужність генерації за позиками бізнесу перевищила 705 МВт, зберігання – 320 МВт. Проєкти фінансуються у 21 області країни", - прокоментували результати в НБУ.

Як повідомлялося, на початку червня Ощадбанк організував консорціумний кредит з ПУМБ та Укргазбанком на EUR67 млн для будівництва компанією ДТЕК одного з найбільших у Східній Європі комплексу систем зберігання енергії в Україні на 180 МВт.

"Частка ринку Ощаду у фінансуванні енергетики за перші 4 місяці цього року – понад 32%. При цьому у 2024 році в сегменті клієнтів корпоративного бізнесу нами укладено кредитних угод для розбудови генерації на EUR45 млн, а станом на червень 2025 року – на EUR93 млн", - прокоментував заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес, Юрій Каціон.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль обговорив з делегацією МВФ видатки на оборону на 2025-2026 рр.

"Нафтогаз" та уряд опрацьовують механізми вирішення боргової проблеми в теплопостачанні – глава НАК

Доходи держбюджету за 8 міс.-2025 зросли на 24,2%, видатки – на 23,7%

Більше половини підприємців очікують зростання бізнесу у 2026 році - ЄБА

Ситуація з падінням цін на енергоринку 1-5 вересня адекватна сезонним факторам – ексміністерка енергетики

ТЕС мають план Б з імпортом вугілля на випадок втрати видобутку через обстріли РФ – член наглядради "Укренерго"

Стан готовності основних секторів до опалювального сезону понад 80% - Свириденко

Керівництво та наглядова рада "Нафтогазу" зустрілися з місією МВФ

Слотування для автобусів запрацює ще на двох пунктах пропуску з Польщею

Kormotech увійшов до топ-20 європейських виробників кормів для тварин за версією Petfood Industry

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА