Інтерфакс-Україна
16:13 02.07.2025

Ощадбанк надав муніципалітетам майже 3 млрд грн з початку повномасштабної війни

2 хв читати
Ощадбанк надав муніципалітетам майже 3 млрд грн з початку повномасштабної війни

Державний Ощадбанк (Київ) з початку повномасштабного вторгнення уклав кредитні угоди з українськими муніципалітетами на суму близько 3 млрд грн, заявив директор департаменту розвитку та підтримки корпоративного бізнесу Ощадбанку Євген М’ячин.

"Ощадбанк продовжує зберігати лідерство у фінансуванні муніципалітетів. У поточному році ми вже уклали кредитні угоди з громадами майже на 1 млрд грн", – сказав М’ячин під час виступу на конференції "Посилення енергоспроможності громад".

За його словами, станом на 1 травня 2025 року Ощадбанк утримує 57% ринку за обсягом кредитного портфеля серед українських банків.

Зазначається, що якщо раніше муніципалітети здебільшого спрямовували кредитні кошти на ремонт і модернізацію соціальної інфраструктури, то нині дедалі частіше інвестують у проєкти, які забезпечують економічний ефект для громади.

"З останніх кейсів – це будівництво сміттєпереробного заводу, біогазової станції, енергетичні об’єкти: когенераційні установки, сонячні електростанції, підстанції тощо", – додав М’ячин.

Як повідомлялось,  наприкінці 2024 року Ощадбанк заявляв про інвестиційну кредитну угоду зі Львовом на суму 840 млн грн, переважна частина коштів якої піде на добудову сміттєпереробного заводу з потужністю переробляти понад 250 тис. тон сміття за рік.

Запуск заводу додасть ще 2,5% до обсягу твердих побутових відходів, що перероблятимуться в Україні.

"Львів є показовим прикладом серед муніципалітетів у використанні всіх можливих фінансових інструментів для відновлення і розбудови міста, і ми раді нашому партнерству", - розповів Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес про досвід співпраці банку зі Львівською міською радою.

ОСТАННЄ

Київський ТРЦ "РайON" розширить tenant mix завдяки оптимізації площі супермаркету

Рада НБУ в п'ятницю розгляне питання звільнення Рожкової з посади 1-ї заступниці голови Нацбанку

Україна 1-15 серпня 10 разів лідирувала за ціною е/е на спотовому ринку в Європі

США запровадили санкції проти російського платіжного агента А7 і криптобіржі Grinex

Україна у липні незначно зменшила імпорт електрогенераторів до червня-2025, акумуляторів – на 7%

Директорка департаменту Мінекономіки, ексочільниця ОГХК Максименко очолила АРМА

Релокація стає частиною стратегії розвитку українських підприємств, її юридичні аспекти в українському законодавстві не визначені – юристи

Реальний ВВП України в липні скоротився на 1%, проте загалом зростання економіки у ІІ кв. склало 1,7% - ІЕД

Держава покриє ВПО до 600 тис. грн першого внеску за "єОселею"

Україна перезапускає конкурси на розподіл вуглеводнів на Межигірській і Свічанській ділянках – прем’єрка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА