Інтерфакс-Україна
17:58 07.07.2025

Валютні інтервенції НБУ минулого тижня впали на 24,4%

2 хв читати
Валютні інтервенції НБУ минулого тижня впали на 24,4%

Національний банк України (НБУ) минулого тижня майже за відсутності купівлі валюти зменшив її продаж на міжбанківському ринку на $213,5 млн, або на 24,4% – до $661,1 млн.

За даними Нацбанку на його сайті, на готівковому ринку у вихідні та понеділок було зафіксоване перше за останній місяць позитивне сальдо у $2,8 млн, однак у подальші дні купівля долару знову перевищувала продаж на $20-33 млн щодня.

Офіційний курс гривні незначно знизився за тиждень – з 41,6409 грн/$1 до 41,7341 грн/$1, тоді як через послаблення долара на міжнародному ринку євро подорожчав сильніше – з 48,7823 грн/EUR1 до 49,1210 грн/EUR1, а 2 липня досяг нового рекорду – 49,4093 грн/EUR1.

На готівковому ринку долар за результатами тижня подорожчав всього на 2 коп. – до 41,6/41,7 грн/$1, тоді як подорожчання євро склало до 10 коп. – 49,35/49,53 грн/EUR1.

"Короткостроково (1-3 тижні) ймовірне коливання в межах 41,30–42,00 грн/$1 без виходу за межі 42,10 грн/$ за відсутності зовнішніх шоків чи короткострокових ситуативних сплесків", – прогнозують експерти великого учасника ринку готівкового валютообміну "КИТ Group".

На їх думку, середньостроково (2–4 місяці) можливо повернення до рівнів 42,00–42,50 грн/$1 в разі посилення імпортного попиту, підвищення бюджетних виплат або реалізації ризиків із фінансуванням чи зміни очікувань і настроїв населення й операторів ринку.

Щодо євро, то в "КИТ Group" вважають, що короткостроково з огляду на зовнішні фактори та стабільний попит курс євро може прямувати до коридору 49,00–49,50 грн/EUR1 з імовірним проривом до 50,00 грн/EUR1, якщо отримає додаткові зовнішні драйвери.

Середньостроково імовірний вихід курс європейської валюти понад значення 50,00 грн/EUR1, особливо в разі збереження євро на глобальному максимумі та збереження поточних міжнародних драйверів його зростання.

"Тримайте фокус на євро. Якщо ваша бізнес-модель передбачає витрати або виручку в євро, варто вже зараз переглянути структуру валютного ризику, закласти в контракти запас міцності або протестувати можливі сценарії прориву курсу вище 50 грн/EUR1", – вважають в компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Хмельницькобленерго" відмовилося від будівництва повітряних ЛЕП у містах зі щільною забудовою

Перша черга мультизернового переробного комплексу OLVIA запрацювала в Миколаївській області

П’ятірка лідерів страхового ринку України за преміями за 9 міс.-2025 майже без змін - НАСУ

Управлінська команда ТОК Gulliver найближчим часом укладе договір про імпорт електроенергії

Єдиний проєктний портфель доповнився 42 кейсами та 4 програмами на 1,1 трлн грн

"Оператор ринку" проведе курс про особливості приєднання та ефективного використання газопоршневих і когенераційних установок

"Вінницяобленерго" за 9 міс. зафіксувало понад 1300 випадків розкрадання е/е на сумму понад 58 млн грн

Україна відтермінує активний відбір газу з ПСГ ще на 7-10 днів завдяки відновленню імпорту з Польщі – ексміністерка енергетики

Запущено в роботу після ремонту останній 9-й енергоблок АЕС на контрольованій Україною території

Мінрозвитку розпочало розробку Концепції розвитку інфраструктури зарядних станцій для електротранспорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА