Інтерфакс-Україна
21:17 20.08.2025

Соболев презентував нардепам пріоритети Мінекономіки в аграрній галузі

2 хв читати
Соболев презентував нардепам пріоритети Мінекономіки в аграрній галузі
Фото: https://www.facebook.com/

Міністр економіки, довкілля і сільського господарства України Олексій Соболев окреслив пріоритетні напрями оновленого міністерства в галузі сільського господарства під час робочої зустрічі з комітетом Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

"Це наша перша зустріч після об’єднання. На порядку денному — ключові напрями, по яким активно будемо працювати разом, а також — обговорення проєкту Програми дій уряду", - зазначив міністр у Facebook.

За його словами, Мінекономіки має кілька наскрізних політик, серед яких — євроінтеграція, підтримка приватного сектору, приватизація.

"Саме в агросекторі є багато підприємств, які потребують ефективного власника для модернізації, тож закликаємо депутатів тут максимально сприяти", - підкреслив Соболев.

Крім того, він назвав серед пріоритетів міністерства дерегуляцію для білого бізнесу, гнучкий ринок праці, зростання інвестицій в аграрний сектор та умови, розширення експортних можливостей, зокрема, страхування товарів та розвиток співпраці з ЕКА.

У планах Мінекономіки по агронапрямку Соболев також згадав завершення оновлення законодавства для пришвидшення реформи меліорації та передачі меліоративних систем організаціям водокористувачів; запуск держпрограм із підтримки тваринництва і фермерів прифронтових територій; відкриття доступу до 5 нових ринків збуту аграрної продукції; ухвалення довгострокового плану розвитку сільських територій; запуск грантової програми підтримки будівництва овочесховищ; реформу контролю та дерегуляція у сфері рибальства; моніторинг ґрунтів на землях, які постраждали від бойових дій.

Мінекономіки має намір створити Координаційну раду з питань розвитку біоенергетичного потенціалу сільського господарства, Фонд розвитку зрошення, Державний фонд підтримки сільгосптоваровиробників і Виплатну агенцію.

Міністр запевнив, що уряд підійде до реформи зрошення комплексно і буде балансувати всі рішення з екологічним комітетом. Говорячи про овочесховища, Соболев пообіцяв залучити іноземне фінансування через вже напрацьовані урядом механізми підтримки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Чернігівщині створять індустріальний парк, де виготовлятимуть варення і компоти

"Нафтогаз" та ATLANTIC-SEE LNG TRADE S.A. домовилися про співпрацю для постачання американського LNG в Україну

"Укрнафта" оновила 50% парку спецтехніки за три роки

Яценюк: Грошей в наступному році не буде стільки, скільки в поточному, до цього треба бути готовим

Ощадбанк притягне до відповідальності винних за умисне пошкодження систем життєзабезпечення ТОК Gulliver

"Інтерпайп" зміцнює відносин з країнами MENA у преміальному та напівпреміальному сегментах через стрімкий розвиток енергосектору

Яценюк: українська економіка попри певні обмеження є економікою воєнного часу

"Нафтогаз" та ORLEN узгодили поставки ще не менше 300 млн куб. м американського LNG в Україну

ЄІБ надає EUR100 млн через Укргаз та Укрексім на зміцнення економічної стійкості та інфраструктури опалення в Україні

Бізнес потребує ефективної та зрозумілої процедури бронювання кадрів через їх дефіцит - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА