Інтерфакс-Україна
14:56 02.10.2025

Попит і пропозиція на молоко у вересні стабілізувалися, ріст імпорту молокотоварів загрожує ринку

2 хв читати
Попит і пропозиція на молоко у вересні стабілізувалися, ріст імпорту молокотоварів загрожує ринку
Фото: Unsplash

Закупівельні ціни на сире молоко в Україні в другій половині вересня стабілізувалися завдяки досягненню рівноваги між попитом і пропозицією, повідомило галузеве аналітичне видання "Інфагро".

"Внутрішній ринок демонструє стабільну активність, водночас можливості експорту помітно скоротилися. Зовнішні продажі за цей період суттєво знизилися через падіння світових цін на молочну продукцію. Крім того, у жовтні зростає ризик посилення імпорту, що може спричинити надлишок сировини на внутрішньому ринку та створити додатковий тиск на ціни", - пояснили аналітики.

За їх інформацією, на кінець вересня закупівельні ціни для сільгосппідприємств переважно варіювалися в межах 16,8–18,0 грн/кг без ПДВ, тоді як у населення – 10,0–13,5 грн/кг.

Операційна рентабельність виробництва молока у вересні переважно зростала за рахунок здешевлення фуражу, а не цінової динаміки на сировину, зазначили експерти.

Галузеве агентство навело дані Держстату, згідно яких за січень–серпень 2025 року в Україні було вироблено 4,7 млн тонн сирого молока, що на 4,8% менше, ніж за аналогічний період 2024 року. Водночас сільгосппідприємства наростили виробництво: у серпні обсяги пропозиції перевищили липневі на 7,2%, а загалом за 8 місяців підприємства виробили 2,1 млн тонн молока, що на 5,8% більше, ніж торік.

Крім того, станом на 1 вересня поголів’я корів в Україні становило 1,13 млн голів — на 9,8% менше, ніж на аналогічну дату 2024 року. Водночас у сільгосппідприємствах спостерігається невелике зростання – на 0,7%, до 0,38 млн голів, констатували в "Інфагро".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд розпочинає регіональний та секторальний діалог з бізнесом щодо умов євроінтеграції – віцепрем’єр Качка

Затримок виплат військовим не буде, Мінфін готує збільшення оборонних видатків на 300 млрд грн

Кабмін звільнив від оподаткування повторне ввезення комплектуючих для зброї, знищених при виконанні держконтрактів - Свириденко

Auchan Україна запроваджує постійний кешбек для військовиків

Україна отримала ще EUR170 млн позики на житлові програми від Банку розвитку Ради Європи

НБУ представив цільову модель інфраструктури ринку капіталу з частками МФО, держави та міжнародного стратега

"Нафтогаз" до кінця року завезе ще до 100 млн куб. м LNG із США - глава компанії

"Нафтогаз" на 95-97% виконав план із закачки газу на початок ОЗП - глава компанії

Тепло- та гідроізоляційні матеріали в Україні з початку року подорожчали на 15-20% - експерт

"Нафтогаз" планує відкрити додаткові кредитні лінії на випадок оперативного імпорту - Корецький

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА