Інтерфакс-Україна
15:29 30.12.2025

НБУ у 2026р. перевірить інформаційну безпеку та кіберзахист у 6 банках

1 хв читати
НБУ у 2026р. перевірить інформаційну безпеку та кіберзахист у 6 банках
Фото: https://bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) у першому кварталі 2026 року проведе перевірку з питань інформаційної безпеки, кіберзахисту та надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у Кредобанку, повідомляється на сайті регулятора.

Відповідно до затвердженого плану проведення інспекційних перевірок банків на 2026 рік, у другому кварталі такі перевірки заплановані в ОТП Банку та Оксі Банку, у третьому кварталі – у банку "Кредит Дніпро", у четвертому кварталі – банках "Український капітал" та Укрсиббанк.

У Нацбанку зазначили, що фахівці регулятора здійснюватимуть перевірки безпосередньо у банках, зокрема, з вивченням упроваджених заходів захисту інформації та аналізом ефективності процесів управління інформаційною безпекою.

Регулятор уточнив, що планування виїзних перевірок здійснюється на підставі ризик-орієнтованого підходу та з урахуванням наявної інформації про факти, події й обставини роботи банків, зокрема, особливостей їх функціонування, характеру та обсягів надання послуг.

Перевірки з питань дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг проводитимуться лише щодо банків – кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, відомості про яких внесені до довірчого списку.

Як повідомлялося, загалом до плану інспекційних перевірок банків на 2026 рік включено дев’ять установ. Окрім шести банків, у яких заплановані перевірки з питань інформаційної безпеки та кіберзахисту, за іншими напрямами перевірок у перелік також включено ПроКредит Банк, Правекс банк та Піреус Банк.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Вісімка" ОПЕК+ допускає збереження паузи в нарощуванні видобутку на зустрічі 4 січня

Нові тарифи на воду для непобутових споживачів водоканалів складуть від 19,79 до 70,01 грн/куб.м – НКРЕКП

Україна залучила понад EUR83 млн від Європейського інвестбанку на розвиток міст

НБУ оновив вимоги до розрахунку нормативів Н7/Н7к щодо значних експозицій

Виробника та постачальника масла для потреб ЗСУ оштрафовано на 19,8 млн грн за недобросовісну конкуренцію

Комісія конкурсу на нову генпотужність визначила переможцями 7 компаній на 316 МВт, відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох

Валютні інтервенції НБУ минулого тижня зменшились на 26,5%, гривня подорожчала

На полях України залишилися незібраними 4 млн тонн кукурудзи - брокери

Ахметов затвердив $14 млн на продовження роботи "Серце Азовсталі" в 2026р.

ДП "Ліси України" в 2025р. отримало 8 млрд грн прибутку, сплатило 15 млрд грн податків та інвестувало 2 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА