16:23 11.12.2015

Модель фінансової міжнародної підтримки бізнесу в Україні потребує доопрацювання - підприємець Хмельницький

2 хв читати
Модель фінансової міжнародної підтримки бізнесу в Україні потребує доопрацювання - підприємець Хмельницький

Зона вільної торгівлі з Європейським Союзом відкриває перед Україною великі можливості, проте для їх використання українському бізнесу необхідно адаптуватися до європейських правил і полегшити доступ до міжнародного фінансування, вважає перший віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Василь Хмельницький.

"Потенційно гроші є, але на практиці ця модель не працює. Наприклад, на 2015 рік Світовий банк виділив $2,8 млрд на розвиток інфраструктурних та інших проектів в Україні. З них використано тільки $100 млн. Це менше 4%", - зазначив В.Хмельницький, виступаючи в Європейському парламенті на конференції, присвяченій набуттю чинності Зони вільної торгівлі України і ЄС.

Він додав, що ЄС виділив українським банкам-посередникам EUR920 млн гарантій до 2020 року для кредитування малого і середнього бізнесу, проте українські підприємці фактично не можуть отримати ці гроші через високі процентні ставки й відсутність реальних проектів.

"Банки видають кредити під 15% у валюті й під 36% у гривні. Я маю великий досвід у бізнесі, але не ризикну сьогодні брати гроші під такий відсоток", - зазначив підприємець.

В. Хмельницький закликав розробити механізми, які розблоковують кошти європейських фінансових інститутів для кредитування українських бізнес-проектів.

Підприємець констатував, що в цих умовах експорт у Євросоюз із України в першому півріччі 2015 року впав на 35,6%.

"Причина не стільки в якості нашої продукції, скільки в тому, що багато компаній не розуміють, як отримати європейські сертифікати, як напрацювати канали збуту", - зазначив віце-президент УСПП.

Перед учасниками конференції у Брюсселі, присвяченої набуттю чинності ЗВТ України і ЄС з 2016 року, виступили також віце-президент Європарламенту Річард Чарнецький, представники Міжпарламентської делегації щодо України і Комітету з міжнародної торгівлі Європарламенту.

Європейці закликали своїх українських колег - народних депутатів і уряд України прискорити прийняття усіх законодавчих змін, необхідних для успішного впровадження ЗВТ, розвитку підприємництва і залучення прямих іноземних інвестицій. Вони погодилися, що і Єврокомісія зі свого боку має посилити увагу до планування і реалізації програм, що фінансуються ЄС, і спрямованих на підтримку розвитку промисловості, малого і середнього бізнесу, експортного потенціалу України.

За результатами конференції прийнято спільне комюніке, в якому підтверджено прагнення сторін до співпраці, зокрема, більш структурованої та регулярної взаємодії громадських організацій країни з керівними органами ЄС. Учасники конференції також схвалили створення Національного форуму "Трансформація України", орієнтованого на побудову конструктивного діалогу між усіма прошарками суспільства й урядовими структурами України і ЄС.

В.Хмельницький - український підприємець, перший віце-президент УСПП, засновник K.Fund.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нацполіція почне працювати на пунктах пропуску митниці з наступного тижня - Продан

Перший досвід роботи в номінаційному комітеті виявився кращим за очікування - глава представництва IFC

АМКУ пропонує Кабміну вирішити проблему з обладнанням бюджетних установ лічильниками газу з дистанційним переданням даних

Мінфін і МВС очікують від бізнесу зауважень і порад щодо нових заходів митного контролю в рамках боротьби з контрабандою

Мінінфраструктури планує переконати Tesla створити Gigafactory в Україні

Незалежна асоціація телерадіомовників вимагає передати частоти "112.Україна" регіональним мовникам

Мінінфраструктури має намір створити 5 авіахабів і 20 міжнародних аеропортів в Україні до 2030 року

Розенко: В Україні зараз розумний баланс ціни на газ і системи субсидій

Комітет ОПЕК+ рекомендував збільшити видобуток нафти на 1 млн б/д

Рівень тіньової економіки в Україні в 2017 році знизився до 31% ВВП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА